701

زن قدرتمند این قانون ها را رعایت می کند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

زن قدرتمند : وقتی شما درباره‌ی زن قوی و مستقل حرف می‌زنید، منظور زنی است که اول‌ ازهمه، به خود اطمینان دارد.

زن قدرتمند این قانون ها را رعایت می کند

او محدودیت‌های خود را می‌شناسد و از اینکه در صورت لزوم از آن‌ها فراتر رود ترسی ندارد. او از نقایص خود آگاه است و با فراست از همان‌ها استفاده می‌کند. او مصمم است که به اهداف خود دست پیدا کند و اگر در این راه کسی سر راهش قرار گرفت، او را به کنار خواهد راند. مثل جمله‌ای معروف که می‌گوید: «زن موفق از آجرهایی که به سمت او پرت می‌کنند ساختمانی محکم را پایه می‌گذارد».

مهم نیست که اکنون خود را در چه جایگاهی می‌بینید. با استفاده از راهنمایی‌ها و توصیه‌هایی که برای شما آورده‌ایم، می‌توانید خود را به یک زن قوی و مستقل تبدیل کنید. با بنیتا همراه باشید.

زنان قوی

من زنان قوی را باور دارم. من به زنانی که می‌توانند روی پای خودشان بایستند اعتقاد بیشتری دارم. به زنانی که نیاز ندارند پشت شوهرشان پنهان شوند اعتقاد بیشتری دارم. اعتقاد دارم اگر شما با مشکلی مواجه می‌شوید،

به‌عنوان یک زن در پی حل آن مشکل بربیایید، نه اینکه نقش یک قربانی را بازی کنید، یا اینکه خود را ضعیف و رنج‌دیده نمایش دهید، یا دیگران را مقصر جلوه دهید. شما می‌ایستید و مبارزه می‌کنید، شما با سری برافراشته با دنیا مواجه می‌شوید و در همان حال جهان در قلب شماست. «سی. جوی- بل. سی»

مردم همیشه نسبت به زنان قوی احساس خاصی دارند، آن‌ها هرکجا قدم بگذارند فضا را از اعتمادبه‌نفس و درخشش خود مملو می‌کنند. بسیاری از زنان احتمالاً اذعان می‌کنند که دوست دارند مستقل باشند، عزت‌نفس داشته باشند و چه به لحاظ ذهنی و چه جسمی قدرتمند باشند، ولی رسیدن به این‌چنین شخصیتی، خود چالشی درخور توجه است.

علی‌رغم نقش‌های جنسیتی و آداب‌ورسوم اجتماعی، بسیاری از زنان توانسته‌اند بالاتر از انتظارات عمومی ظاهرشده و نگاه دنیا را با به تصویرکشیدن زیبایی و قدرت زنانه، بهبود ببخشند. در این‌جا ۲۵ روش عالی برای تبدیل‌شدن به یک زن قدرتمند را گردآوری کرده‌ایم.

۱- ریسک‌پذیر باشید

یک زن قوی از خطر نمی‌ترسد. برای او ریسک کردن مسئله‌ی مهمی نیست. درواقع، طبیعت او ریسک‌پذیر است. مثل تنها به مغازه اغذیه‌فروشی رفتن در شب. چه به لحاظ شخصی و چه حرفه‌ای و چه جغرافیایی، زن قوی حاضر است قدم‌هایی را بردارد که زنان خجالتی از آن‌ها گریزان‌اندو اگر حس می‌کند استحقاق ترفیع گرفتن را دارد بدون هیچ شک و تردیدی آن را مطالبه می‌کند.

۲- بگویید نه

یاد بگیرید بدون اینکه بخواهید عذرخواهی کنید به دیگران پاسخ منفی بدهید. علاوه بر این، پاسخ منفی وجهی از صداقت را در خود دارد. یک زن قوی هرگز فقط برای اینکه دیگران را خشنود کند به آن‌ها پاسخ مثبت نمی‌دهد. هرگز باری را که برای شما سنگین است به دوش نگیرید.

۳- شیک‌پوش باشید

شیک‌پوشی سپری در برابر زندگی روزمره است. یکزن قوی، پر از اعتمادبه‌نفس است. برای موقعیتی که می‌خواهید در آن قرار داشته باشید لباس بپوشید نه وضعیتی که اکنون در آن هستید. بگذارید همه بگویند شما معتاد به خرید کردن هستید. اوضاع برمی‌گردد و خواهند گفت شما دارید امپراطوری خود را می‌سازید و اولین گامش کمدی پر از لباس است.

۴- رهبر باشید

دنباله‌روی اجتماع نباشید، بگذارید مردم دنباله‌روی شما باشند.شما هرگز یک زن موفق قوی را نمی‌بینید که پیرو عامه‌ی مردم باشد.

او حاضر نیست سیاهی‌لشکر باشد. از تلاش برای سازگار شدن با هر شرایطی دست‌بردارید و خودتان باشید.اگر واقعاً دیدگاه همکارانتان را قبول ندارید، با آن‌ها موافقت نکنید. هرکسی حق دارد نظر خود را داشته باشد، شما هم همین‌طور. شیوه‌ی تفکر و صحبت خودتان را داشته باشید.

۵-وقتی اشتباه کردید به آن اقرار کنید

یاد بگیرید پیش از آنکه دیگران داستانتان را بزرگنمایی کنند، خودتان اشتباهاتتان را بپذیرید.یک زن قوی، با اعتمادبه‌نفس و خشنود، مشکلی در پذیرفتن عیب‌هایش نمی‌بیند. صادقانه، به عهده گرفتن اشتباهاتتان کار سختی نیست. قوی باشید و بپذیرید که اشتباه کرده‌اید و این کار را با یک لبخند انجام بدهید.اذعان کنید که خطا کرده‌اید، عذرخواهی کنید و اشتباهاتتان را تصحیح کنید و مانند شخصیت قوی و رو به رشدتان، به جلو گام بردارید.

۶- ببخشید

افراد ضعیف هرگز نمی‌توانند دیگران را ببخشند. بخشایندگی صفت انسان‌های قوی است.یک زن قوی می‌داند که با بخشایش دستاورد بیشتری خواهد داشت، تا اینکه بخواهد خود را اسیر کینه و بیزاری کند.تنها راه رها شدن از مردمی که به شما آسیب‌زده‌اند یا قلب شما را شکسته‌اند، بخشیدن است.بخشایش کلیدی است که شما را از خشم آزاد می‌کند، پس دیگران را برای خطاهایشان ببخشید اما هرگز آن‌ها را تبرئه نکنید.

۷- ارزش خود را بدانید

یک زن با اعتمادبه‌نفس، ارزش واقعی خود را می‌داند و می‌توان روی قدرت او حساب کرد.یک زن قدرتمند ارزش خود را می‌شناسد.

او می‌داند که شایسته‌ی بهترین‌هاست و چه در زندگی شخصی و چه زندگی حرفه‌ای آن را به دست می‌آورد. اگر فکر می‌کنید شایسته‌ی ترفیع گرفتن هستید بدون پوزش خواستن آن را طلب کنید و به کمتر از آن قانع نشوید. یک زن قوی ساکت نمی‌نشیند تا فرد دیگری بیاید و به او توجه کند و پاداش بدهد.

۸- برای باورها و اعتقاداتتان ایستادگی کنید

برای باورهایتان ایستادگی کنید، حتی اگر به معنای تنها ایستادن باشد.هرکسی مسائل را به شیوه‌ای متفاوت می‌بیند. اگر کسی با دیدگاه‌های شما موافق نیست به این معنی نیست که شما اشتباه می‌کنید. اجازه ندهید نظر دیگران قضاوت شما را مکدر کند. در مورد باورها و اعتقاداتتان، محکم باشید و قاطعانه برخورد کنید.

۹- شما مسئول شادمانی و خشنودی روحی خودتان هستید

داشتن یک زندگی شاد در این نیست که به دنبال یک مرد باشید یا حتی مردی را داشته باشید. بلکه در این است که بهترین زنی باشید که می‌توانید باشید.یک زن قوی برای شادی و خوشبختی خود متکی به کسی نیست. علاوه بر این او ارزش خود را می‌داند و اهمیت نمی‌دهد دیگران چه فکری درباره‌ی او می‌کنند.

آن‌قدر مؤدب باشید که نصیحت دیگران را بشنوید ولی همیشه افکار خود را داشته باشید.شادی خود را وابسته‌ی فرد دیگری نکنید. خورشید خوشبختی شما آفتابش را از خود شما می‌گیرد.

۱۰- آدم خودتان باشید

هر چیزی که هویت فردی را خدشه‌دار کند خودکامگی است.خودتان باشید و به آن افتخار کنید.روابط، ازدواج، بچه‌ها، دوستان و خانواده همگی مهم هستند، اما اجازه ندهید آن‌ها شما را تعریف کنند. شما باید به‌عنوان شخصیتی که هستید تعریف شوید. یک زن قوی نیاز ندارد برچسب نام فرد دیگری را یدک بکشد تا با آن توصیفش کنند. خودتان مرکز توجه باشید، بگذارید دنیا بداند شما نیرویی هستید که باید روی آن حساب باز کند.

۱۱-شیوه‌ی صحیح جلب‌توجه را جستجو کنید

در دنیای امروزه، هزاران برنامه و نرم‌افزار وجود دارند که می‌توانند کمک کنند، بی‌آنکه وارد رابطه‌ای واقعی شویم، به خشنودی و رضایت خاطر برسیم. دیگر بر کسی پوشیده نیست که هرروزه، در کمپین‌های بازاریابی، تبلیغات و انواع رسانه‌ها، زنان مورد استفاده‌ی ابزاری و بهره‌کشی جنسی قرار می‌گیرند.

بنابراین اگر برای رسیدن به خواسته‌هایتان از بدن و جسمتان استفاده کنید، تنها این طرز فکر را تداوم می‌بخشید که زنان به‌جز روابط جنسی چیزی برای ارائه ندارند

اگر می‌خواهید ارتباطات طولانی‌مدت و عمیق و ریشه‌داری داشته باشید و توجه درست دیگران را به خود جذب کنید، دانایی و هوش و احساساتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید.اگر شأن و وقار خود را حفظ کنید و بدانید ارزش شما ماورای ظاهر و جذابیت‌های جنسی شماست، انسان‌هایی را به خود جذب خواهید کرد که در شما به دنبال چیزی بیش از روابط سطحی و تمایلات غریزی ابتدایی خواهند بود.

۱۲- زنان قدرتمند دیگر را الگوی خود قرار دهید

امروزه هرگاه تلویزیون را روشن کنید و به تماشای یکی از سریال‌هایی بنشینید که زندگی روزمره مردم را به تصویر می‌کشند، چیزی بیش از مادی‌گرایی، افسون، خویشتن‌دوستی و جذابیت‌های جنسی مردان و زنان، نخواهید دید. سریال‌هایی که نام زندگی روزمره را به دوش می‌کشند و همچنین سایر رسانه‌ها، علی‌رغم اسمشان، هیچ تصویری از واقعیت را نشان نمی‌دهند.

تماشای این سریال‌های سطحی، تنها باعث می‌شود مردم کورکورانه دنباله‌روی الگوهایی باشند که لزوماً بهترین ارزش آن‌ها را بالفعل نمی‌کنند.

به‌جای تماشای برنامه‌هایی مثل «همراه با کارداشیان‌ها» چرا به دنباله‌روی از دیگر زنان قدرتمندی که مروج نهضت‌ها و جنبش‌هایی هستند که به سیاره‌ی‌ ما و ساکنانش کمک می‌کنند و در این راه از جسم و بدن و پولشان برای جلب‌توجه استفاده نمی‌کنند٬ شروع نمی‌کنید؟ اپرا و اِلن دی جنرس نمونه‌هایی فوق‌العاده از این زنان هستند.

ود را بررسی کنید و مبلغی را که باید به مالیات و صندوق بازنشستگی اختصاص دهید محاسبه کنید. حساب دخل‌وخرج خود را داشته باشید تا از ولخرجی اجتناب کنید.

۱۹- خودتان را با دیگر زنان مقایسه نکنید

درحالی‌که مدل‌ها و مانکن‌ها الهام‌بخش‌های خوبی هستند، ولی مواظب باشید پیروی از آن‌ها شما را به حماقت وادار نکند. گرچه کمی حسادت امری طبیعی است و می‌تواند برای پیشرفت و سخت‌کوشی انگیزه‌بخش باشد، ولی هرگز اجازه ندهید این امر کنترل زندگی شما را در دست بگیرد.

۲۰- یکتایی و یگانگی خودتان را تقدیس کنید

شما در مسیر و راه زندگی‌تان بی‌نظیر و یکتا هستید و هم خودتان و هم دیگران باید این مسئله را بدانند.

حقیقت این است که هرکسی به شیوه‌ی خود، انسانی مستعد و خوش‌ذوق است، و این قاعده شامل شما نیز می‌شود. بهترین دارایی و استعداد شما چیست؟ توانایی‌های نقاشی کردن، مهارت‌های رهبری و مدیریتی، یا سخت‌کوش‌تر بودن نسبت به همتایان خود؟ خودتان را به خاطر ویژگی‌های خاصتان دوست داشته باشید، و از مهارت‌ها و استعدادهایی که دارید بیشترین استفاده را بکنید.

۲۱- کنترل زندگی‌تان را در دست بگیرید

مهم‌تر از هر چیزی، یک زن قوی و مستقل همیشه کنترل زندگی را در دست دارد. برای اینکه زنی قدرتمند باشید، باید به این هدف برسید. کنترل چیزی نیست به‌جز انتظارات اجتماعی از اینکه هر فرد چه‌کارهایی را باید انجام بدهد و چه‌کارهایی را نباید!

درواقع کنترل صرفاً توهمی ساخته‌شده مبتنی بر تحت امر گرفتن امور به روالی است که اگر آن روال و ترتیب شکسته شود، جامعه از هم فرومی‌پاشد. درحالی‌که این هدف را در نظر می‌گیرید، به یاد داشته باشید که در پایان هرروز، بازهم خود شما هستید که انتخاب می‌کنید و تصمیم می‌گیرید که راه و مسیر زندگی‌تان چه باشد.

اینکه بدانید کنترل اوضاع زندگی‌تان دست خودتان است، باعث می‌شود اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس شما بیشتر شود، و این ارزشمندترین دارایی شما خواهد بود. ایستادن در مقابل یک قلدر زورگو نشانه‌ی قدرت شماست. اینکه درست سروقت به‌قرار ملاقات خود برسید نشانه‌ی قدرت شماست.

اینکه بعد از یک روز کاری خودتان را به یکی دو فنجان نوشیدنی دلپذیر مهمان کنید، استقلال شخصی شما را نشان می‌دهد. کارهای روزمره‌ی سخت و آسان خود را با موفقیت انجام دادن وآشپزی کردن برای خودتان استقلال شخصی شما را نشان می‌دهد. شما مسیر خود را در زندگی طراحی می‌کنید و در همان مسیر گام بر می‌دارید و این همان چیزی است که باید باشد.

۲۲- منتظر نمانید تا کسی شما را نجات بدهد

مسلماً یکی از اصول مهم تبدیل‌شدن به یک زن قدرتمند این است که برای نجات خود به دیگران متکی نباشید. یک زن قوی و مستقل می‌داند تمام قدرتی که برای تغییرات مثبت زندگی‌اش نیاز دارد درون خود اوست. او منتظر نمی‌ماند تا برفرض مثال وقتی در شرایطی نامساعد قرار گرفت کسی به کمک او بشتابد یا اینکه کسی بیاید و او را در مسیر درست و خوب زندگی قرار بدهد.

درست است که استقلال عاطفی در عرض یک شب به دست نمی‌آید، ولی چنانچه شما می‌خواهید زنی قوی باشید، می‌توانید هرروز روی این قضیه کارکنید. البته مهم است روابطی داشته باشیم که در آن‌ها بتوانیم نگرانی‌ها و مشکلاتمان را بروز بدهیم، اما نباید منتظر دیگران باشیم تا مرهمی برای دردهایمان باشند و ما را نجات دهند.

۲۳- خود را اسیر «ذهنیت قربانی» نکنید

این موضوع که زنان در گذشته سرکوب‌شده‌اند و شاید امروزه نیز در بسیاری از شرایط درگیر نابرابری‌هایی با مردان هستند قابل‌انکار نیست، ولی شما نباید این باورها را تعمیم ببخشید. این طرز نگاه که شما ارزشی کمتر از مردان دارید را بشکنید چراکه واقعیت ندارد. مردان و زنان هر دو نقش‌های مهمی در جامعه بازی می‌کنند، و هیچ جنسی بالاتر و برتر از دیگری نیست.

ولی داشتن ذهنیت قربانی و اینکه با مردها متفاوت و بهتر از ما برخورد می‌شود، این ایده را که ما در دنیای مردانه‌ای زندگی می‌کنیم را زنده نگه می‌دارد و تداوم می‌بخشد

اعتماد به نفس زن قدرتمند

بهترین راه برای غلبه بر این باورها این است که اعتمادبه‌نفس داشته باشید، از خودتان دفاع کنید، و افکار و ذهنیاتتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. اگر اجازه ندهید دیگران شما را کنترل کنند، یا زمانی که حس می‌کنید با شما ناعادلانه رفتار شده و مورد سوءاستفاده قرارگرفته‌اید، برای احقاق حق خود بجنگید و از پای ننشینید، در این صورت در یکی از بهترین روش‌های تبدیل‌شدن به یک زن قوی تبحر پیداکرده‌اید.

۲۴- خودتان را به چالش بکشید

اجازه ندهید به دام رکود و رضایت از آنچه که هست بیافتید. هرروز کارهایی را انجام بدهید که شما را چه ذهنی و چه فیزیکی به چالش بکشند. اگر به‌‌طور‌منظم خودمان را از مناطق امن زندگی‌مان بیرون نکشیم و چیزهای جدید را امتحان نکنیم، زندگی‌مان خسته‌کننده می‌شود و رو به رکود می‌رود. بنابراین با محدودیت‌های خودخواسته خودتان را عقب نگه ندارید.

زنان قوی، زنانی هستند که اجازه نمی‌دهند ذهنشان به آن‌ها بگوید چه‌کار را باید انجام دهند و چه‌کاری را نباید! آن‌ها سدها را می‌شکنند و از موانع می‌گذرند، حتی اگر کار آسانی نباشد.

۲۵- برای شاد بودن به دیگران وابسته نباشید

مهم‌تر از همه، برای شادی و خوشبختی به دیگران وابسته نباشید. این فقط باعث می‌شود باور کنید همیشه به کسی نیاز دارید تا باعث خشنودی شما شود. شما هر چیزی را که موردنیاز است تا احساس شگفت‌انگیزی به زندگی داشته باشید در درون خودتان دارید، پس باوری به‌جز این نداشته باشید. قطعاً روابط می‌توانند منبع شادی باشند، ولی تنها راه دست‌یابی به لذت و رضایت و شادی در زندگی نیستند.

به انتهای فهرست ما رسیدید. بدانید که همیشه یک نسخه‌ی بهتر از شما وجود دارد. پس آن را جستجو کنید و خود را ارتقا دهید. شور و اشتیاق از ویژگی‌های حیاتی یک زن قوی است. ناجی و رهبر باشید. اطرافتان را با آدم‌هایی پرکنید که شما را به جلو سوق می‌دهند. نگذارید کسی با پاهای کثیف روی چمن‌هایتان راه برود. اجازه ندهید افکار غلط دیگران بر روی شما تأثیر بگذارند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.