353

لباس را در داخل خانه خشک نکنید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

پزشکان هشدار می‌دهند که خشک کردن لباس در داخل خانه می‌تواند خطر جدی برای افراد مبتلا به آسم یا افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، داشته باشد.

لباس را در داخل خانه خشک نکنید

 لباس‌ها‌یی که بر روی شوفاژ و یا حوله خشک کن خشک می‌شوند می‌توانند سطح رطوبت را در داخل خانه تا ۳۰ درصد افزایش دهند که این شرایط مطلوبی برای پرورش قارچ‌ها‌ فراهم می‌کند.

کارشناسان به ویژه نگران قارچ «فومیگاتوس آسپرژیلوس» هستند که می‌تواند موجب بروز عفونت‌ها‌ی ریه شود.پروفسور «دیوید دانینگ» و گروه وی در مرکز ملی قارچ در منچستر این هشدار را پس از درمان شمار در حال افزایشی از بیماران منتشر کردند که قارچ‌ها‌ی فومیگاتوس آسپرژیلوس را استنشاق کرده بودند.

دکتر دانینگ می‌گوید: لباس‌ها‌یی که در ماشین لباس شویی شسته می‌شوند تقریبا حاوی دو لیتر آب هستند که در اتاق منتشر می‌شود.

وی افزود: بیشتر افراد در برابر این قارچ‌ها‌ که در شرایط مرطوب رشد می‌کنند یا ایمن هستند و یا سیستم سالمی برای مبارزه با آن دارند.وی تاکید کرد: اما در افراد مبتلا به آسم این شرایط می‌تواند موجب بروز سرفه و خس خس سینه شود؛ همچنین در افرادی که سیستم ایمنی ضعیف و یا آسیب دیده دارند مانند بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی قرار می‌گیرند،

بیماران مبتلا به ایدز و افراد مبتلا به بیماری‌ای خود ایمن، این قارچ‌ها‌ می‌توانند موجب ابتلا به «آسپرژیلوزیس ریوی» شوند.آسپرژیلوزیس ریوی، بیماری است که می‌تواند ضرر جبران‌ناپذیر و در برخی موارد کشنده‌ای به ریه‌ها‌ و سینوس‌ها‌ بزند.

محققان به مردم توصیه می‌کنند که لباس‌ها‌ی شسته شده را تا حد امکان یا در خارج از خانه و یا در خشک کن خشک کنند و در شرایطی که مجبور به خشک کردن در خانه هستند حتی الامکان لباس‌ها‌ را در یک فضای خالی که به دور از اتاق خواب یا اتاق نشیمن است، خشک کنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.