403

گل افسِنتین چیست ؟

|
0 دیدگاه

منابع مربوط به دوران باستان و سده‌های میانه نشان می‌دهند که از اسانس افسنتین برای دفع حشرات موذی استفاده می‌شده است.

گل افسِنتین چیست ؟

سلامتی به نقل ازمجله اینترنتی بیرکلیک : همچنین مواد تند و اسیدی موجود در افسنتین درمان بسیار خوبی برای مشکلات هاضمه است. طعم تلخ آن سبب ترشح صفرا می‌شود و اسیدیته معده را کاهش می‌دهد. این گیاه در کاهش تب مؤثر است، ضد کرم و انگل روده، و نیروبخش است. علاوه بر این برای کاهش التهاب حاصل از نیش حشرات نیز مفید است.

همچنین برای درمان یرقان (زردی) بکار می‌رود و قوای جنسی را نیز افزایش می‌دهد. از اسانس این گیاه در صابون، مواد آرایش و عطر استفاده می‌شود.

گل افسِنتین چیست و چه خاصیت هایی را دارد

معالجهٔ کم خونی و لاغری با افسنتین

پنج یا شش گرم برگ و گل افسِنتین را در یک لیتر اب جوش بریزید و در ظرف را ببندید و روی آتش بگذارید تا بجوشد، بعد آن را از روی آتش بردارید و دوازده دقیقه به حال خودش بگذارید تا دم بکشد. سپس آن را صاف کنید و با عسل شیرین سازید، و هر روز قبل از ناهار و شام یک استکان از آن را بنوشید؛ نوشیدن جوشاندهٔ افسنتین با عسل لاغری و کم خونی را درمان می کند.

هضم کند را به این دوا درمان کنید سی گرم برگ خشک افسنتین را در شصت گرم الکل نود درجه بخیسانید و بیست و چهار ساعت بگذارید بماند، بعد یک لیتر آب را به این مخلوط اضافه کنید و بگذارید ده روز در سرداب بماند، بعد آن را با صافی صاف کنید و هر روز فقط صد گرم از این نوشابه را بخورید و سعی کنید بیش از این مقدار مصرف نکنید، زیرا مصرف زاید بر صد گرم در روز از نوشابهٔ افسِنتین تولید مسمومیت و عوارض آن را میکند.

درمان یرقان، بحرانهای کبدی با افسنتین

یک مشت گل افسنتین را یک ماه و نیم در یک لیتر روغن زیتون بخیسانید و توجه کنید که گلهای افسنتین را وقتی می چینید زیاد باز و شکفته نشده باشد.

بعد از گذشت یک ماه و نیم مخلوط روغن زیتون و گل افسنتین را در یک پارچهٔ نازکی بریزید و فشار دهید و صاف کنید. هر روز سه بار و هر بار سی قطره از این روغن را در مایعی مثل چای یا قهوه بریزید و میل کنید روغن افسنتین که به این وسیله تهیه و مصرف شود.یرقان و بحرانهای کبدی را درمان خواهد کرد.

قاعدگیهای نامنظم را با افسانتین معالجه کنید

خانم هایی که گرفتار قاعدگی نامنظم هستند، اگر نسخهٔ زیر را عمل کنند قاعدهٔ آنها مرتب شده و دیگر از این حیث مزاحمی نخواهند داشت. گلهای افسِنتین را که چیده اید در ظرفی بریزید تا نصف آن ظرف را بگیرد و نصف دیگر آن را آب مقطر بریزید و در ظرف را ببندید و سه هفته بگذارید بماند،

بعد از گذشتن سه هفته آن را صاف کنید؛ مایعی که به دست آورده اید تنتور افسنتین است که باید هر روز قبل از صرف ناهار وشام بیست تا سی قطره از آن را در کمی آب بریزید و بنوشید.

معالجهٔ اشخاص عصبانی و بی خواب با کمپرس افسنتین

یک مشت گل افسِنتین را در یک لیتر سرکه در ظرفی بریزید و آن ظرف را از روی آتش بگذارید تا پانزده دقیقه بجوشد، بعد آن را صاف کنید؛ محلولی که به دست آورده اید در شیشه کنید و هروقت مبتلا به عصبانیت شدید این محلول را به صورت کمپرس روی پیشانی بگذارید. به سرعت آرام میشودی و به خواب میروید.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.