494

اشتباهاتی رایج برای برطرف کردن عرق

|
0 دیدگاه

اگر می خواهید از شر بوی بد بدن و لکه های عرق در زیر بغل خود خلاص شوید این موارد را رعایت کنید.

اشتباهاتی رایج برای برطرف کردن عرق

 اگر می خواهید از شر بوی بد بدن و لکه های عرق در زیر بغل خود خلاص شوید این موارد را رعایت کنید.

فرق بین دئودورانت و مام های ضد عرق درچیست؟!

مام های ضد عرق از میزان عرق می کاهد در حالی که دئودورانت بوی عرق را کاهش می دهد.

بیشتر مام های ضد عرق شامل نمک آلومینیوم هستند که گاهی با نمک زیرکونیم مخلوط می شوند. این ترکیبات غدد عرق را مسدود می کنند و مجرای عرق را می بندند که به مرور زمان از تولید عرق جلوگیری می کنند. اما دئودورانت باکتری ها را از بین می برد و از به وجود امدن بوی عرق جلوگیری می کند. این ترکیب از مقدار عرق شما نمی کاهد و زیر بغل شما را خشک نمی کند.

استفاده از دئودورانت روی پوست خیس ممنوع

بهترین مام های ضد عرق زمانی کار امد هستند که بر روی پوست خشک زده شوند. اگر شما دوش گرفته اید و یا عرق دار هستید؛ مام ضد عرق کار امد و موثر نخواهد بود.

استفاده از دئودورانت و مام های ضد عرق، بلافاصله بعد از اصلاح ممنوع

دقت کنید زمانی که از دئودورانت یا مام ضد عرق استفاده می کنید بعد از اصلاحتان نباشد. احساس سوزش در محل استفاده شده از دئودورانت یا ضد عرق؛ بعد از اصلاح به دلیل وجود مقادیر بالای الکل است.

استفاده از دئودورانت بر روی لایه ی دیگر ممنوع

لایه  تازه ای از دئودورانت, بر روی محل عرق دیروز شما نخواهد نشست. لایه دئودورانت باید روی پوست خشک و تمیز استفده شود. اگر از دئودورانت روی کرم استفاده کنید اثر گذاری ان کمتر می شود .

 استفاده از مام ودئودورانت ها در صبح ممنوع

شما باید از دئودورانت درعصر و یا قبل از رفتن به تخت خواب استفاده کنید. دئودورانت ها و ضدعرق ها زمانی بر روی پوست موثر هستند که مجاری عرق کمتر فعال باشند و کمترین رطوبت را دارا باشند. اثرگذاری مام ودئودورانت بر روی پوست خشک و تمیز بیشتر است.بهتر است قبل استفاده دوش بگیرید و خود را کامل با حوله خشک کنید. اگر عطر دئودورانت در صبح از بین رفت, بار دیگر از ان استفاده کنید.

استفاده نکردن روزانه از مام و دئودورانت ممنوع

به بدن شما بستگی دارد که از چه نوع دئودورانت یا ضد عرقی استفاده می کنید, ممکن است شما نیاز داشته باشید که هر روز از ان استفاده کنید. برخی از این ترکیبات بیشتر از ۴۸ساعت دوام ندارند. قبل از خرید به برچسب روی آنها توجه کنید.

استفاده نکردن از کرم های مرطوب کننده ممنوع

استفاده از مرطوب کننده ها, تعریق در صبح ها را به حداقل میرساند. بهتر است از یک روغن طبیعی مثل روغن نارگیل استفاده کنید.روغن نارگیل برای پوست های خشک مناسب است؛ زیرا از دست دادن آب در پوست های بسیار خشک را کاهش می دهد. این روغن طبیعی ضد باکتری است و تسکین دهنده مناسبی نیز می باشد.

استفاده از محصول نامناسب پوستتان ممنوع

بهتر است برای جلوگیری از حساسیت پوستتان, نوع پوسستان را بشناسید.

هنگام استفاده از دئودورانت؛ میزان الکل ان را بسنجید. ژل ها و اسپری ها ممکن است باعث بروز حساسیت شوند. شما می توانید از یک رایحه ی ملایم استفاده کنید. شما باید همانند پوست صورت خود مراقب پوست زیر بغل خود نیز باشید. استفاده از محصول خوب به لطافت و نرمی پوستتان تا ۴۸ ساعت کمک می کند. استفاده از این رایحه ها برای زنان بیشتر از مردان حساسیت ایجاد می کند.

نادید گرفتن دئودورانت های طبیعی ممنوع

قبل از اینکه به طرز ساخت دئودورانت به صورت طبیعی بخندید و فکر کنید که عمل نخواهد کرد, توجه داشته باشید که دئودورانت طبیعی برای افرادی که کم عرق میکنند و بوی عرقشان کم است استفاده می شود.

ندانستن چگونه زدودن لکه دئودورانت از روی لباس ممنوع

بسیار ناراحت کننده است که دئودورانت سهوا روی لباس شما بریزد و لکه ی سفید بر جا بگذارد.

نگران نباشید…

از یک لیف حمام مرطوب برای پاک کردن لکه استفاده کنید, به شرط اینکه خیسی آن گرفته شود و تنها مرطوب باشد.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.