283

مینای دندان بازگو کننده اسرار سلامتی فرد

|
0 دیدگاه

تجزیه و تحلیل مینای دندان شخصی شما می تواند کلیدی در مورد شمار زیادی از اطلاعات مربوط به سلامتتان باشد،

مینای دندان بازگو کننده اسرار سلامتی فرد

از قبیل اینکه آیا احتمال کچل شدن در مردان وجود دارد یا نه، در حالیکه یک مطالعه ی دیگر نشان می دهد که وزن نوزاد در هنگام تولد می تواند بر وضعیت دندان های او در آینده تأثیر بگذارد.

 مترجم سیما نوشادی | در روز جمعه ۱۳ مارس، نود و سومین جلسه و تحقیقات عمومی انجمن بین المللی مطالعات دندان در آمریکا، با چندین مقاله ی متمرکز بر روی موضوع چگونگی تأثیر وضع مینای دندان بر روی سلامت فردی تشکیل شد. اولیور دوورگر از مؤسسه ی ملی اختلالات عصبی و سکته ی مغزی در بتزدا پژوهشی در مورد ارتباط بین اختلالات مو و وضع دندان را ارائه کرد.

تحقیقات او بر روی این موضوع نشان می دهد که اثراتی از کراتین موجود در مو در مینای دندان نیز وجود دارد. بنابراین، اگر یک شخص دارای سطح بالایی از پوسیدگی دندان باشد، به احتمال زیاد طاس شده یا با نوع دیگری از اختلال مربوط به مو مواجه می شود. دومین پژوهش ارائه شده در کنفرانس بر این موضوع که آیا وزن نوزاد در هنگام تولد بعدا بر روی وضع دندان های او تأثیر خواهد گذاشت یا نه متمرکز بود.

برتا چاوز گونزالس از دانشگاه فدرال میناس گرایی در پرو، یک مقاله تحت عنوان « وزن تولد و عوارض حاملگی مرتبط با مینای دندان» نوشته است، که نشان می دهد کودکانی که در هنگام تولد وزن کمتری دارند به طور قابل توجهی با مشکلات بیشتری در رابطه با رشد دندان هایشان مواجه می شوند.

پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات دندانپزشکی مربوط به ۱۳۰۹ کودک پنج ساله، خانم چاوز گونزالس به این نتیجه رسید که وزن و سن مادر در دوران بارداری و همچنین مشکلات و عوارضی که مادر در دوران بارداری تحمل کرده همگی عوامل مؤثر بر وضعیت دندان های کودکان در هنگام رشد آن ها بوده است.

نقص مینای جزئی در کودکانی که با وزن کمتر و در موعد مقرر به دنیا آمده اند و همچنین مادران آن ها سن بیشتری داشته اند ایجاد شده، که حدود ۷۷/۳ درصد بود در حالیکه ۲۲/۷ درصد نقص مینای شدیدی داشتند.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.