474

اشتباهات رایج آرایشی خانم ها

|
0 دیدگاه

برخی اشتباهات کوچک در آرایش صورت و مو ممکن است ظاهر شما را خسته و یا پیرتر نشان دهد.

اشتباهات رایج آرایشی خانم ها

معمولا مواقعی که با عجله آرایش می کنید و یا دقت زیادی در آرایش کردن به خرج نمی دهید، مرتکب این اشتباهات کوچک می شوید. ما در این مطلب به شما خواهیم گفت این اشتباهات کوچک چه هستند و چگونه می توان از انجام این اشتباهات جلوگیری کرد؟

فر خوردن مو و پف چشم ها

گاهی ممکن است وقت چندانی برای حالت دادن موهای فر خود نداشته باشید؛ درنتیجه موها حالت نامنظم و نامرتبی پیدا می کنند. استفاده نکردن از یک کانسیلر خوب برای پوشاندن سیاهی زیر چشم موجب می شود خسته به نظر برسید.

چه باید کرد؟

برای موهای فر یا پرپشت:

موهای خود را با آب گرم بشویید.
۳ میلی لیتر روغن نارگیل به موهای خود بزنید. روغن را به کل مو از ریشه تا انتهای ساقه مو ماساژ دهید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند.
با آب گرم و یا کمی سرد بشویید.

موهای خود را با هوای سرد خشک کنید ( نه داغ) و از کشیدن موها خودداری کنید.

برای پف چشم ها:

دو قاشق چایخوری کوچک را به مدت ۱۵ دقیقه در فریزر بگذارید.
سپس هر یک از قاشق ها را با فواصل زمانی ۵ ثانیه ای (بگذارید و بردارید و مجدد بگذارید و بردارید) زیر چشم ها قرار بدهید. این کار را به مدت ۵ دقیقه انجام دهید. سپس آرایش صورت را با استفاده از کانسیلری که به رنگ پوست شما بخورد انجام دهید.

آرایش چشم غلیظ و یا استفاده از رژلب تیره

یا آرایش چشم یا آرایش لب. اگر آرایش چشم انجام می دهید و از همه لوازم آرایشی مثل ریمل، سایه چشم، خط چشم و … استفاده می کنید، رنگ لب های شما باید روشن تر باشد وگرنه سن شما را ۵ سال پیرتر نشان خواهد داد. بهتر است زیاد آرایش نکنید تا طبیعی تر جلوه کنید. از این رو باید تصمیم بگیرید که می خواهید کدام قسمت از صورتتان بیشتر به نظر بیاید.

اگر می خواهید چشم ها جلوه کند، از رژلب های روشن مانند صورتی روشن استفاده کنید. اگر می خواهید تمرکز بر روی لب ها باشد، آرایش تیره برای چشم انجام ندهید بلکه سعی کنید طوری آرایش کنید که چشم ها روشن و درخشنده شوند مانند استفاده از سایه چشم نامحسوس و کم رنگ که چشم ها را براق، طبیعی و درخشان نشان می دهد.

صاف کردن موها

صاف کردن بیش از حد موها نه تنها برای موها ضرر دارد بلکه چندان نیز طبیعی نیست. همان طور که می دانید ظاهر طبیعی زیباتر است بنابراین بهتر است موهای خود را با همان موج یا فر طبیعی خودش رها کنید. فرقی نمی کند که صورت گرد یا بیضی و یا زاویه دار و حتی مربعی داشته باشید، موی موج دار صورت را ظریف تر نشان می دهد و به هر زنی زیبایی منحصر به فردی می بخشد.

رژگونه قرمز

استفاده درست از رژگونه در آرایش بسیار اهمیت دارد اما اگر از آن به درستی استفاده نشود، شکل یک عروسک چینی با گونه های صورتی به صورت می بخشد. حتی اگر می خواهید از رژگونه های برنزه استفاده کنید، اگر آن را درست به گونه ها نزنید، شکل یک لکه بزرگ را در صورت پیدا می کند که به هیچ وجه زیبا نیست.

استفاده از لوازم آرایشی تاریخ گذشته

باید بسیار محتاط باشید. ممکن است تمایل داشته باشید لوازم آرایشی خود را برای مدت ها نگه دارید به خصوص سایه چشم ها بدون آنکه به تاریخ انقضای آنها نگاهی بیندازید اما این برای سلامتی بسیار مضر است. لوازم آرایشی که برای چشم، پوست، لب استفاده می شود می تواند انواع حساسیت ها را ایجاد نماید.

علاوه بر این هیچگاه لوازم آرایشی که مدتهاست استفاده نکرده اید را بدون نگاه کردن به تاریخ انقضای آن به فرزند خود برای بازی کردن ندهید.

شانه و برس آلوده

آیا برس های آرایشی خود را مرتب می شویید؟ پدهای آرایشی چطور؟ آیا شانه و برس موی خود را می شویید؟

این بسیار مهم است که هر چیزی که با پوست شما در ارتباط است باید مرتبا شسته و ضدعفونی شود تا تمیز بماند و از تجمع باکتری ها جلوگیری شود. شانه و برس، شوره و روغن مو را در خود جمع می کنند درنتیجه بایستی با آب داغ شسته شوند. از این رو این کار را نه تنها برای زیبایی که باید برای سلامتی خود انجام دهید.

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.