533

افزایش وزن طبیعی و سریع

|
0 دیدگاه

برای افزایش وزن چه باید خورد؟ برای داشتن سبک زندگی سلامت و برای حفظ سلامت و تعادل بدن باید غذاهای سالم خورد. برای وزن گرفتن، مصرف پروتئین و چربی الزامی است.

 افزایش وزن طبیعی و سریع

برای بدست آوردن وزنی متناسب، غذاهایی که در ذیل معرفی می شود را می توانید مصرف کنید.

تخم مرغ: تخم مرغ دارای مقادیر متناسبی از کالری، چربی و پروتئین است. کسانی که می خواهند وزن اضافه کنند، باید روزانه ۳ یا ۴ تخم مرغ ( قسمت سفیده ) بخورند. برای وزن گرفتن، می توانید به مدت یک ماه هر روز صبحانه تخم مرغ زده شده و یا املت تخم مرغ بخورید.

موز و شیر: موز مقادیر زیادی کالری دارد و حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات و پتاسیم است. این مواد مقدار زیادی انرژی به بدن می بخشند. کسانی که می خواهند افزایش وزن پیدا کنند می توانند روزانه یک عدد موز همراه با یک لیوان شیر گرم بخورند.

شیر و انبه: سه بار در روز انبه رسیده مصرف کنید. بعد از هر بار خوردن انبه، یک لیوان شیر گرم بنوشید . پس از یک ماه نتایج فوق العاده آن را خواهید دید.

سیب زمینی: کربوهیدرات نقش مهمی در چاق شدن دارد. سیب زمینی هم حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات است به همین خاطر در چاقی تاثیرگذار است. سیب زمینی را با کره بپزید یا آن را سرخ کنید. اما بیشتر از دو بار در هفته سیب زمینی سرخ کرده نخورید.

کشمش و انجیر: انجیر خشک و کشمش پر از کالری هستند بنابراین در اضافه وزن تاثیرگذارند. ۶ عدد انجیر خشک را خیس کنید و ۳۰ گرم کشمش را هم یک شب در آب قرار دهید. روز بعد آن را در دو وعده بخورید. ۲۰ تا ۳۰۰ روز این کار را انجام دهید تا نتایج آن را ببینید.

کره خالص: کره خالص منبع غنی از کالری و چربی اشباع است. بنابراین به راحتی سبب افزایش وزن می شود. یک قاشق سوپخوری کره خالص را با یک قاشق سوپخوری شکر اضافه کنید . این ترکیب را حداقل نیم ساعت قبل از شام و نهار( ۲۲ بار در روز) بخورید. یک ماه آن را انجام دهید تا نتایج را ببینید.

این مقاله درباره غذاهایی بود که به افزایش وزن کمک می کنند. همه این غذاها پر از مواد مغذی چون کربوهیدرات، چربی و پروتئین است که بدن شما برای وزن گرفتن نیاز دارد. خوردن این غذاها را شروع کنید تا از لاغری بیش از اندازه خود راحت شوید.

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.