506

روش های ترک عادت های اشتباه

|
0 دیدگاه

با کنار گذاشتن برخی عادت های اشتباه می توانید صورتی زیبا و ظاهری فوق العاده داشته باشید.

روش های ترک عادت های اشتباه

به صورتتان دست نزنید: شما هر روز به چیزهای مختلفی دست می زنید اما پیش از اینکه به صورت خود دست بزنید حتما دست ها را بشویید. اگر خیلی عادت دارید که صورتتان را لمس کنید از وسوسه دوری کنید. اگر احساس خارش در صورت کردید سعی کنید با آستین لباس این کار را بکنید البته مطمئن باشید لباس تمیز است.

به لب ها زبان نزنید: بزاق دهان سبب خشکی لب می شود. چرب کردن لب و مصرف منظم آب می تواند درمان خشکی لب باشد. برای اینکه جلوی خشکی و ترک خوردگی لب را بگیرید، هر شب قبل از خواب لایه ضخیمی از وازلین رو لب ها بمالید. وازلین زدن به لب ها به خصوص برای کسانی که در اتاق خواب از دستگاه تهویه مطبوع استفاده می کنند بسیار مفید است.

می توانید لایه برداری کنید. یکبار در هفته با حرکت آرام و دورانی شکر را روی لب ها بمالید. بگذارید دو دقیقه بماند سپس بشویید. بهتر است شب ها قبل از استفاده از وازلین این کار را انجام دهید.

چشم ها را نمالید: پوست اطراف چشم بسیار نازک و حساس است بنابراین مالیدن چشم ها می تواند آن را ملتهب کند. با دستمال کاغذی یا نوک انگشت ( که مطمئن هستید تمیز است)، به آرامی سوزش یا خارش را برطرف کنید.

به جوش ها دست نزنید: جوش ها منافذ پر شده از باکتری هستند بنابراین دست زدن به آنها موجب سوزش می شود و جای آن بر روی پوست می ماند. محصولات مراقبت از زیبایی می تواند مفید باشد اما بهترین راه شستشوی جوش ها این است که هر روز مقدار کمی روغن درخت چای روی جوش ها مالیده شود. این کار می تواند التهاب را به میزان زیادی کاهش دهد.

اینگونه، جوش ها خیلی برجسته نخواهند شد. اگر عادت دارید در هوای سرد بخوابید، سعی کنید هر روز کمی دمای اتاق را بالا ببرید. اما اگر باز هم هوای سرد را ترجیح می دهید، یادتان باشد که هر شب با کف دستتان به بدنتان لوسیون بزنید و یک شب در میان قبل از خواب جوراب بپوشید.

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.