295

۵ گام تا رسیدن به زندگی که همیشه آرزویش را داشته اید

|
0 دیدگاه

تنها ۸ درصد مردم به چشم انداز سالیانه خود دست می یابند. پس چرا با وجودی که نتیجه ای برایمان حاصل نمی شود اما هر سال چشم انداز سال پیش رو را برای خود ترسیم می کنیم ؟

۵ گام تا رسیدن به زندگی که همیشه آرزویش را داشته اید

تا زمانی که تصویر دقیق و روشنی از آنچه می خواهیم باشیم، انجام دهیم یا داشته باشیم ترسیم نکنیم، در دستیابی به چشم انداز خود شکست خواهیم خورد. اگر در پیش بینی هایتان، خود را آنطور که هستید در نظر آورید نه آنطور که می توانید باشید و از طرف دیگر توانایی های بالقوه خود را درک نکنید، قبل از رسیدن به چشم انداز، از راه بازخواهید ماند.

آیا برای یک چشم انداز جدید در سال جاری آماده اید؟ ابتدا باید آنچه می توانید باشید را تصور کنید. این تصور باید باور شما باشد پس باید در همان راستا قدم بردارید و مطمئن باشید که روزهای خوب فراخواهند رسید. آماده اید؟

آینده را ترسیم کنید

هر کس در این دنیا به جایی رسیده است، آن را با یک تخیل آغاز کرده. تصویری از آنچه خواهید شد را ترسیم کنید نه آنچه در حال حاضر هستید. درباره آنچه می خواهید باشید، انجام دهید یا داشته باشید فکر کنید. تصور کنید چه شکلی، چه مدلی و چه حالتی خواهد بود. تصویر خود را مطابق با چشم اندازی که در نظر دارید شکل دهید.

روی قابلیت های خود تمرکز کنید

بر هر چیزی تمرکز کنید محقق خواهد شد پس تمرکز خود را بر روی پتانسیل ها و نقاط مثبت زندگی معطوف کنید نه بر روی مشکلات و نقاط منفی. وقتی خود را با تمام قابلیت هایتان تصور کنید یعنی می توانید به آنچه خواهید شد باور داشته باشید. تصویری که از خود می سازید مرکز تمرکز، هدف و مقصد دست یافتنی شما خواهد شد. پس الان دقیقا می دانید که به کجا می روید.

به آن بچسبید

به نتیجه بیندیشید. هرگز نگذارید اطرافیان، باورهای مردم و گذشته تان بر تصمیم شما اثر بگذارند. هر گاه دچار شک و جدال شدید، به هدفتان بچسبید بیخیال هر چیز دیگر. علی رغم تمام مشکلاتی که با آنها مواجه می شوید جا نزنید.

در مسیر چشم اندازتان قدم بردارید

حال که می دانید کجا می روید و می خواهید چجور آدمی شوید، کارهای روزانه خود را بر اساس نقشه راهی که دارید انجام دهید. به چشم انداز آینده و مقصد نهایی بیندیشید و در مسیر چشم انداز قدم بردارید.

همانی شوید که می خواهید

هر کاری که انجام می دهید، فکری که در ذهن دارید و هر رفتار شما باید شما را به سمت تحقق تصویری که از خود ساخته اید رهنمون سازد. آنچه از خود ساخته ای را زندگی کن.

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.