594

۹ ماسک صورت ساده و دست ساز

|
0 دیدگاه

برای داشتن پوستی فوق العاده لازم نیست راه دوری بروید، آشپزخانه نزدیک شماست. با این ماسک های ساده و دست ساز پوستتان را زیباتر کنید.

۹ ماسک صورت ساده و دست ساز

ماسک موز: با داشتن موز در خانه دیگر نیازی به بوتاکس ندارید. ماسک موز ماسکی کاملا طبیعی و دست ساز است که کار آب رسانی به پوست را انجام می دهد و آن را بسیار صاف و نرم می کند.

یک موز رسیده متوسط را له کنید تا به صورت خمیری دربیاید سپس آن را به آرامی به صورت و گردن بمالید. ۱۰ تا ۲۰ دقیقه روی پوست نگه دارید سپس با آب سرد بشویید. ماسک دیگری که برای از بین بردن آکنه استفاده می شود شامل ۱/۴ فنجان ماست، ۲ قاشق چایخوری عسل و یک موز متوسط است.

ماسک سرکه: استفاده از ماسک سرکه سابقه ای طولانی دارد.

پس از شستشوی صورت یک قاشق سوپخوری سرکه سیب را با دو فنجان آب مخلوط کنید و به منظور پاکسازی و سفت شدن پوست، صورت خود را با آن بشویید. ماسک دست ساز دیگری را می توانید با ترکیب ۱/۴۴ فنجان سرکه سیب طبیعی با ۱/۴ فنجان آب درست کنید. آن را به آرامی به صورت خود بمالید و اجازه دهید تا خشک شود.

ماسک شیر: ۱/۴ فنجان پودر شیر را با مقداری آب ترکیب کنید تا خمیر سفتی بدست آید. کل صورت را با آن بپوشانید و اجازه دهید تا خشک شود سپس با آب گرم بشویید. پوست شما شاداب و با طراوت خواهد شد.

ماسک بلغور جو دوسر : اگر می خواهید از ماسکی استفاده کنید که سریعا به شما ظاهر و احساسی بهتر ببخشد، از ماسک بلغور جو دوسر استفاده کنید. ۱/۲ فنجان آب داغ ( نه آب جوش) و ۱/۳فنجان بلغور جو دوسر را با هم ترکیب کنید.  پس از دو تا سه دقیقه که آب و بلغور کاملا با هم ترکیب شدند، با ۲ قاشق سوپخوری ماست، ۲ قاشق سوپخوری عسل و یک سفیده تخم مرغ کوچک مخلوط کنید.

لایه نازکی از ماست را روی صورت بگذارید و اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵۵ دقیقه روی صورت بماند. سپس با آب گرم بشویید ( حتما از صافی فلزی یا پلاستیکی در سینک استفاده کنید تا مانع از گرفتگی فاضلاب  شود).

ماسک مایونز: چرا پول خود را صرف کرم های گران می کنید در حالی که می توانید از ماسک دست ساز مایونز استفاده کنید؟ مایونز را به کل صورت بمالید و بگذارید ۲۰۰ دقیقه بماند سپس آن را پاک کرده و آب سرد بشویید. صورت شما نرم و تمیز خواهد شد.

ماسک‌ماست: برای شستشوی صورت و بستن منافذ پوست، مقدار زیادی ماست ساده را روی صورت قرار دهید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. برای داشتن ماسک جوان سازی، یک قاشق چایخوری ماست ساده را با ۱/۴ پرتقال که آب آن گرفته شده با مقداری از پالپ آن و ۱ قاشق چایخوری آلوئه ورامخلوط کنید. بگذارید ۵۵ دقیقه روی صورت بماند سپس آن را بشویید.

ماسک‌خردل: برای داشتن پوستی شفاف و روشن خردل زرد روشن را روی پوست بمالید. ابتدا آن را روی ناحیه کوچکی بمالید که مطمئن شوید حساسیت نمی دهید.

ماسک‌لیمو: با مخلوط کردن آب یک لیمو با ۱/۴ فنجان روغن زیتون یا روغن بادام شیرین، یک ماسک که هم مرطوب کننده و هم لایه بردار می باشد، درست کنید.

ماسک‌تخم مرغ: اگر پوست خشکی دارید که نیاز به مرطوب کننده دارد، زرده تخم مرغ را جدا کنید و به صورت بمالید. برای پوست چرب، سفیده تخم مرغ را می توان با مقداری لیمو یا عسل اضافه کرد. برای پوست معمولی، کل تخم مرغ را استفاده کنید تخم مرغ را هم بزنید، به صورت بمالید و پس از ۳۰ دقیقه استراحت بشویید. عاشق صورت شاداب خود خواهید شد.

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.