386

آب سرعت بهبود بیماری مونونوکلئوز را بالا میبرد

|
0 دیدگاه

نوشیدن مقدار زیادی آب و دیگر مایعات سالم بسیار مهم است، به ویژه هنگامی که تب دارید.

آب سرعت بهبود بیماری مونونوکلئوز را بالا میبرد

مایعات بخصوص آب  به پایین آوردن تب، کاهش گلو درد و جلوگیری از کم آبی بسیار مفید است.به علاوه، هیدراتاسیون کافی  برای سیستم ایمنی بدن خوب  است.

آب کمک می کند تا سموم  از بدن خارج شوند و سلول ها و اندام  کار خود را به درستی انجام دهد. نوشیدن مقدار زیادی آب در فواصل منظم برای از بین بردن گلو درد، خیلی خوبست  آب  سبزیجات، آبگوشت و میوه جات سرشار از آب هستند که به هیدراته شدن بدن کمک خواهد کرد. از مشروبات الکلی و کافئین دار، استفاده نکنید

غرغره با آب و نمک

گلو درد یکی از شایعترین علائم بیماری مونونوکلئوز است  غرغره آب نمک بهترین درمان این بیماری است.آب نمک گرم اثر تسکین دهنده در گلو خواهد شد و   تا حد زیادی ناراحتی را از بین می برد ½ قاشق چای خوری نمک به ۱ فنجان آب ولرم  اضافه کرده خوب هم زده تا ذرات نمک حل شود  چند ثانیه غرغره کرده بعد آن را تف کنید روزانه چند بار این کار را انجام دهید تا گلو درد به کلی از بین برود

سیر

سیر حاوی آلیسین، ترکیبی است که دارای خواص ضد ویروسی است. آلیسین به  کشتن ویروسی که باعث این بیماری شده کمک زیادی میکند.همچنین دارای ویتامین C، منگنز، ویتامین B۶ و سلنیوم است که برای سلامت انسان توصیه شده است.هر روز ۲ تا ۳۳ حبه سیر خام با معده خالی بخورید.

همچنین،  میتوانید سیر خرد شده را به غذاهای خود اضافه کنید و خیلی زیاد نپزید چون ترکیبات مفید آن از بین می رود.میتوانید از مکمل سیر بعد از مشورت با پزشک نیز استفاده کنید لیزین یک  اسید آمینه برای مهار عفونت های ویروسی  هرپس  است. در واقع، کمبود لیزین باعث  مستعد ابتلا به عفونت های ویروسی است.روزانه ۱۵۰۰ میلی گرم مکمل ال-لیزین  به مدت ۲ هفته البته قبل از مشورت با پزشک استفاده کنید.

همچنین می توانید از غذاهای غنی از لیزین مانند تخم مرغ، پنیر، ماهی، گوشت بدون چربی، آجیل و حبوبات در رژیم غذایی خود بگنجانید.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.