2334

آیا زردچوبه باعث اسهال و یا یبوست می شود؟

|
0 دیدگاه

زردچوبه یک درمان رایج برای ناراحتی و مشکلات معده است. اما   استفاده بیش از حد   ممکن است  اثر ناراحت کننده بوجود بیاورد یعنی باعث اسهال یا یبوست شود. مقدار  استفاده از  آن در مواد غذایی باید  کم باشد.

آیا زردچوبه باعث اسهال و یا یبوست می شود؟

حالت تهوع
اسهال
افزایش خطر ابتلا به خونریزی
انقباضات کیسه صفرا بیش فعال
افت فشار خون
انقباضات رحمی در زنان باردار
افزایش جریان قاعدگی

زردچوبه معمولا عوارض جانبی قابل توجهی ایجاد نمی کند. با این حال، برخی از مردم با خوردن زردچوبه ناراحتی معده، تهوع، سرگیجه، یا اسهال میکنند. با این حال، معلوم نیست که  زردچوبه علت واقعی این اثرات جانبی بوده باشد ولی  از مصرف مقدار بیش از حد  زردچوبه باید اجتناب کنید.زردچوبه  بسیار معطر و طعم آن تند، گرم و تلخ است و طعم و عطری مثل زنجبیل دارد

 زردچوبه چه بیماریهایی را درمان میکند؟

زردچوبه ممکن است مانع کاهش سرعت پیشرفت بیماری آلزایمر شود و یا از پیشرفت سرطان( متاستاژ) جلوگیری کند  … به دلیل خواص ضد التهابی آن، زردچوبه یک درمان طبیعی برای آرتریت روماتوئید است.

مقدار مجاز روزانه زردچوبه:

با توجه به جامعه پزشکی،  حداکثر مقدار زردچوبه ۲۰۰۰ میلی گرم است که باید روزانه استفاده شود.  پژوهشهای جدید زردچوبه ، را هنگام پخت و پز ۱ تا ۳۳ گرم در روز توصیه کرده اند  که یک گرم معادل نصف قاشق چایخوری است استفاده طولانی مدت از زردچوبه باعث  سوزش معده  شده  در نتیجه،  ممکن است تهوع، سوء هاضمه، گاز و یا ناراحتی معده  تولید کند

زردچوبه  برای تمام  بیماران سرطانی مفید است .  در واقع زردچوبه  ضد سرطان قوی است. … علاوه بر این، کورکومین غیر سمی است، و اثر نامطلوبی بر رویسلول های سالم  نمی گذارد. کورکومین در  زردچوبه  آنتی اکسیدانی است که  به خنثی کردن رادیکال های آزاد در بدن کمک میکند.

زردچوبه یک داروی قوی است که مدت طولانی است که پزشکان  چینی و هندی از  آن استفاده میکنند یک عامل ضد التهابی برای درمان بسیاری از بیماریها از جمله نفخ شکم، مشکلات مربوط به قاعدگی، خونریزی، دندان درد استفاده می شود.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.