266

استفاده از داروهای لاغری سبب بوجود آمدن افسردگی می‌شود

|
0 دیدگاه

بعضی اشخاص با مصرف داروهای لاغری فکر میکنند آرزوی رسیدن به وزن مطلوب در آنها بر آورده می شود در صورتی که  تحقیقات و پژوهشهایی که توسط محققان انجام می شود بیانگر این است ،

استفاده از داروهای لاغری سبب بوجود آمدن افسردگی می‌شود

که این داروها در خیلی از موارد منجر به مشکلات روانی و روحی و افسردگی در اشخاص می شود.پژوهش های محققان در کالیفرنیا بیانگر این است که، داروهای های کاهش وزن سبب ابتلا به بیماری افسردگی و روحی  شده و یا این بیماری را بدتر می‌کند و در بعضی موارد حتی شخص اقدام به خودکشی می کند.

با توجه به اینکه  اضافه وزن  یکی از معضلات قرن امروزی است و بسیاری اشخاص با آن مواجه هستند و به بهانه های گوناگون از تغذیه و  فعالیت ورزشی  امتناع می ورزند و یا برنامه مناسبی را  طبق دستور پزشک  آغاز نمی کنند بلکه برای مدت کوتاهی از رژیم های طاقت فرسا استفاده می کنند و بعد از مدتی خسته شده و  مجددا  پرخوری میکنند به همین  علت به  سراغ داروهای کاهش وزن می روند.

لازم به  توضیح  است ، تبلیغات این  نوع  داروها هم به طور گسترده ای  در رسانه ها زیاد شده است و بسیاری اشخاص تصمیم میگیرند این روش را  امتحان کنند.

همچنین ، در تبلیغات بسیار دیده می شود که داروهایی با  مقدار بالاتر از ۲۰ میلی گرم توانایی لاغر شدن  افراد را تا بیش از ۱۰ کیلو دارد ولی مشکل مهم اینجاست که این نوع داروها اثرات زیانبار و  منفی زیادتری بر وضعیت روحی و روانی اشخاص و ابتلا یا بوجود امدن بیماری افسردگی در آنها دارند.

در عین حال با توجه به اینکه خیلی از اشخاصی که اضافه وزن دارند  خود تا  اندازه ای به دلیل  عدم رضایت از وضعیت خود یا مشکلات دیگر آمادگی برای بیماریهای روحی وروانی از جمله افسردگی دارند استفاده  بدون نظر پزشک این عوارض را بدتر می کند.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.