375

اسموتی سالم برای تقویت بدن

|
0 دیدگاه

اسموتی موز و پرتقال یک نوع نوشیدنی میوه ای ویتامین دار است که به طور کلی در صبحانه یا ناهار استفاده می شود منفعت های تغذیه ای متعددی دارد و به رژیم غذایی که شامل پنج وعده میوه در روز است کمک میکند.

اسموتی سالم برای تقویت بدن

مخلوط کردن موز با پرتقال یک منبع سالم از آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها است که بدن برای حفظ سلامتی به آن احتیاج دارد .

این نوشیدنی مقدار قابل توجهی ویتامین C، دارد که هر دو موز و پرتقال و یا آب پرتقال آن را داراست. اسید فولیک یکی دیگر از ویتامین های پیچیده است که در آب پرتقال وجود دارد که غالبا در ترکیب این اسموتی وجوددارد ، و علاوه بر این موز یک منبع پتاسیم و ویتامین B۶ و مواد مغذی گیاهی دیگر مانند کاروتنوئیدها و بیوفلاونید است.

این نوشیدنی مغذی و پرفایده که ترکیبی از دو میوه است فواید زیادی برا سلامتی و تندرستی بدن دارد یک راه مناسب حفظ سطح کلسترول خوب و خطر ابتلا به سرطان را کاهش میدهد. یک رژیم غذایی سالم کم چرب با مصرف منظم این نوشیدنی با سرطان مقابله میکند. علاوه بر این، به طور منظم نوشیدن یک اسموتی موز و پرتقال می توانید به بهبود و یا حفظ و کنترل فشار خون کمک کنید،

و ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد، سیستم ایمنی بدن راتقویت کرده ، و حتی از بیماریهای چشمی هم پیشگیری میکند و در کل چشم را تقویت میکند.

اضافه کردن طعم و مزه به اسموتی موز و پرتقال می تواند طعم و مزه کلی این نوشیدنی را را افزایش دهد. مواد افزودنی برای طعمش بستگی به ذائقه شخص دارد، با این حال، به این اسموتی میتوانیم سبزیجات دیگر مانند هویج، آناناس، زغال اخته منجمد، و یا انواع دیگر توت ها را اضافه کنیم و ویتامینهای لازم را از این طریق به بدن برسانیم.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.