578

جوانب مثبت و منفی موز برای کودک

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

موز مانند سایر غذاهای جامد  یکی از اولین غذاهای جامد است که پدر و مادر برای کودک انتخاب میکنند، موز معمولا برای نوزادان  چهار تا هشت ماهه آغاز میشود.

جوانب مثبت و منفی موز برای کودک

و شامل مواد مغذی  است که  نوزادان در حال رشد نیاز دارند. اگر چه موز میوه بسیار سالمی است، اما   در برخی از نوزادان میتواند یبوست ایجاد کند بنابراین این باید در حد اعتدال مصرف شود.

برای بسیاری از والدین،  انتخاب  غذاهای جامد به نوزاد می تواند  هیجان انگیز و خسته کننده باشد ، اکثر نوزادان ین سنین چهار تا شش ماه میتوانند موز بخورند ، اما برای برخی شاید متفاوت باشد . هنگامی که یک نوزاد بتواند سر خود را نگهدارد و خودش قادر به نشستن باشد.  معمولا آماده برای شروع خوردن برخی از مواد غذایی ساده جامد، مانند غلات برنج و مواد غذایی و  موز است.

موز پوره شده اغلب  یکی از اولین غذاهای جامد ایده آل برای  نوزاد است. این نوع از میوه بسادگی هضم می شود موز رسیده حاوی قندهای ساده، که طعم شیرین و خوشمزه آن برای کودک خوشایند است  یک موز رسیده را باید پوست کنده و  برشهای کوچک تقسیم کنبد. سپس  در  مخلوط کن یا غذا ساز پوره کنیم. بر خلاف برخی از میوه های دیگر، موز معمولا لازم نیست که پخته شود.

موز رسیده حاوی چندین مواد مغذی مهم است از جمله  سرشار از ویتامین B۶ و ویتامین C،  همچنین منبع بسیار خوبی از فیبر،  است که برای حرکات روده ای منظم لازم است.

یکی از بزرگترین معایب  موز  برای کودک این است  که می تواند یبوست ایجاد کند این به طور کلی زمانی رخ می دهد  که موز نارس، باشد که نشاسته آن بیشتر از موز رسیده است.

برای جلوگیری از یبوست در نوزادان، پدر و مادر باید مطمئن شوند که کودکان  به اندازه کافی مایعات مصرف میکنند. این مایعات شامل آب، شیر خشک  و شیر مادر باشد همچنین آب میوه، مانند آب سیب، هم برای جلوگیری از یبوست در نوزادان کمک میکند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.