256

روی محل گزیدگی عقرب، کمپرس سرد بگذارید

|
0 دیدگاه

عقرب‌ها معمولا در مناطق خشک و بایر زندگی می‌کنند و در مناطق سرسبز نباید نگران آن‌ها بود.

روی محل گزیدگی عقرب، کمپرس سرد بگذارید

این موجودات دوست دارند که در مکان‌های تاریک و در سایه‌ها پنهان شوند و گاهی اوقات نیز علاقه دارند که به درون چکمه‌ها و کفش‌های انسان‌ها راه پیدا کنند. بنابراین، اگر به مناطق خشک سفر می‌کنید، حتما کفش و چکمه خودتان را قبل از پوشیدن با دقت بررسی کنید. عقرب‌ها دارای دُم بلند و نیش‌داری هستند و از آن برای دفاع از خودشان کمک می‌گیرند.

به گزارش عصر ایران به نقل از سلامتیسم، بسیاری از ما فکر می‌کنیم که نیش همه عقرب‌ها شدیدا مرگ‌بار است، اما نیش بیشتر این موجودات با درد شدید همراه می‌شود تا خطرات جانی. با این‌حال، عقرب‌های خطرناک در این مناطق زندگی می‌کنند: مکزیک، ‌آمریکای جنوبی، کارائیب، شمال آفریقا، خاورمیانه و شبه‌قاره هند.

نیش عقرب‌های سمّی می‌تواند دستگاه عصبی را مسموم کند، تاری دید به‌وجود بیاورد و فرد قربانی را با مشکلات تنفسی، آسیب‌های مربوط به ناحیه میوکارد و پانکراتیت روبه‌رو سازد. در صورت مواجه شدن با عقرب‌های سمّی، کمک‌های پزشکی باید سریعا به فرد قربانی برسند.

محل گزیدگی عقرب را باید بشویید و با کمپرس سرد ببندید. در این حالت، فرد قربانی باید بدون حرکت بماند و سریعا به اولین مرکز پزشکی فرستاده شود. آنتی‌هیستامین‌ها و مسکّن‌ها می‌توانند برای تسکین درد و تورم ناشی از نیش عقرب موثر باشند.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.