1245

زخم معده و انگل روده علت کاهش وزن ناگهانی

|
0 دیدگاه

کسانی که از زخم معده رنج می برند  کاهش وزن بدون علت را تجربه میکنند.

زخم معده و انگل روده علت کاهش وزن ناگهانی

در واقع، بسیاری ازمردم به این بیماری مبتلا هستند.زخم گوارشی، یا همان زخم معده یک زخم است که در پوشش داخل معده یا قسمت بالایی روده کوچک واقع شده است. زخم باعث درد  و کاهش اشتها می شود بنابراین، دلیل از دست دادن وزن از دست دادن اشتها، است که با حالت تهوع و استفراغ همراه است.

علت زخم چیست؟

عفونت با باکتری هلیکوباکتر پیلوری  و استفاده طولانی مدت از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی  مثل آسپرین و ایبوپروفن رخ میدهد.

زخم  با استفاده بیش از حد از مسکن ها، مانند آسپرین و  ضد التهاب غیر استروئیدی، مانند ایبوبروفن یا ناپروکسن ایجاد می شود. زخم معده اغلب با آنتی بیوتیک یا داروهای خنثی کننده اسید معده درمان می شود.درد  در قسمت های مختلف بدن  بسته به محل زخم متفاوت است: زخم اثنی عشر اغلب درد در منطقه فوقانی معده چند ساعت بعد از غذا  شروع می شود،  بسیاری از بیماران همچنین سوزش سر دل دارند.

آلودگی به  انگل روده یک علت شایع دیگر کاهش وزن ناگهانی است.

انواع مختلفی از انگل ها در  بدن زندگی و تغذیه میکنند، و برخی از آنها برای زنده ماندن در مواد غذایی که مصرف می کنید در بدن شما تغذیه میکنند. چنین انگلهایی شامل کرمک، و کرم های نواری، که  در بدنتان از طریق پوست و یا از طریق خوراکی تغذیه میکند.

وقتی در بدن انگل وجود داشته باشد  اشتها  افزایش می یابد چرا که انگل غذاهای موجود در بدنتان را می خورد، به این ترتیب شما را گرسنه تر از حد معمول میکند بر اشتها افزایش می یابد ولی شما را لاغر میکند.

علاوه بر کاهش وزن و افزایش اشتها، علائم دیگر شامل درد شکم، اسهال، خارش مقعد، فقدان انرژی، و کمبودهای تغذیه ای را به همراه دارد.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.