2143

شایعترین اختلال مغز چیست؟

|
0 دیدگاه

در این بخش می خواهیم درباره مواردی که کار مغز دچار اختلال می شود صحبت کنیم  و در این مورد اطلاعات لازم  و جامعی را به شما کاربران عزیز بدهیم امیدوارم این مطالب سودمند مورد توجه شما عزیزان قرار بگیرد و مثمر ثمر بوده باشد .

شایعترین اختلال مغز چیست؟

اگر دوست دارید درباره اختلالات مغزی بیشتر بدانید در ادامه با ما همراه باشید:

اختلال و مشکلات در کار مغز و اعصاب  می توان  به دلایل مختلف مانند: تومورهای مغزی، آنوریسم، ضربه به سر یا  مسدود شدن رگ های خونی  که در اثر سکته های مغزی مکرر  ایجاد می شود,تشنج مغز ناگهانی، تکانه های  غیر طبیعی الکتریکی در یک گروه از سلول های درون مغز هستند بوجود می آید. ممکن است با صرع یا اختلالات دیگر هم بروز کند.

همانطوریکه می دانیم مغز مرکز کنترل  کل بدن است.  کنترل افکار، حافظه، گفتار، و حرکت  بر عهده مغز است  … تومورهای مغزی همچنین  بر روی اعصاب فشار وارد میکنند و کار مغز را تحت تاثیر قرار میدهند . برخی بیماری های مغز ژنتیکی ( ارثی) است. و ما نمی دانیم که چه چیز باعث بوجود آمدن بیماریهای مغزی   مانند بیماری آلزایمر می شود.

صدمه به مغز، و یا آسیب مغزی، سلول های مغز را تحت تاثیر قرار میدهد و اغلب ناشی از ضربه به سر، تصادف . … هر دو کارایی طبیعی مغز را مختل میکند. پس از ضربه مغزی   که توسط یک نیروی خارجی ایجاد می شود،به داخل جمجمه هم آسیب می رساند.

منظور از بیماری دژنراتیو مغز چیست؟

بیماری های دژنراتیو مغز با کاهش و مرگ سلول های سیستم عصبی به نام نورون ایجاد می شود. این بیماری پیشرونده هستند، به این معنی که  وقتی تعداد بیشتری از سلول های عصبی در مغز می میرند کار مغز  هم مختل می شود.

شایع ترین اختلالات عصبی عبارتند از:

اختلالات حافظه
مولتیپل اسکلروزیس
بیماری پارکینسون
نوروپاتی محیطی
نورالژی.
تومور طناب نخاعی
سکته مغزی

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.