1257

شیوه صحیح تمیز کردن پاها

|
0 دیدگاه

بسیاری از ما  هفته ای چند بار  حمام می رویم موهای خود را شامپو میزنیم اما به پاهایمان توجه  نمیکنیم.فقط در مورد آن یک دقیقه فکر کنید پاها ستون بدن هستند.

شیوه صحیح تمیز کردن پاها

آنها  وزن بدن را تحمل میکنند تا باعث می شوند شما راه برویدبا پوشیدن کفش پاشنه بلند برای ساعتها، پوشیدن جوراب  و عرق کردن  و یا  پوشیدن جوراب شلواری تنگ، بهداشت پاها را رعایت نمیکنیم با توجه به بهداشت  نامناسب پا ، بسیاری از مردم از بوی بد پا غیر قابل تحمل رنج می برند.

همچنین، پا میتواند بیماریهای مختلف مانند درماتیت، عفونت های قارچی مثل بیماری پای ورزشکاران، ناخن پا زرد یا فرورفته،   و زخم آلوده میشوند.

شما یک درمان آبگرم  نیاز دارید  به وسایل گران و صرف هزینه نیاز ندارید   صرف فقط ۵ تا ۱۰ دقیقه برای تمیز کردن روزانه و حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در درمان مراقبت از پا نیاز دارید. مقدار کمی از آب ولرم در یک  وان بریزید پاها را در آن قرار دهید.  درجه حرارت به راحتی مطابق میل خود  تنظیم کنید، اما مطمئن باشید نه زیاد گرم باشد و نه زیاد سرد ولرم باشد کافیست .

 پای خود را در آب به مدت ۲ تا ۳ دقیقه، قرار داده  گاهی اوقات مالش دهید. این به شل کردن سلول های مرده پوست  کمک میکند و همچنین عرق و گرد و خاک  روی پوست پا را از بین میبرد.

کف  پای خود را با  صابون ملایم بشوئید در صورت امکان  (صابون مایع ضد باکتری)  استفاده کنید،  با لیف یا اسفنج تمیز برای چند دقیقه گردو غبار را بشوییدمطمئن باشید که همه جا پاهای خود را شسته ایید  توجه بیشتری به قوس پاها، لای انگشتان پا و زیر ناخن پا بکنید.

حالا پاهای خود را در آب تمیز بدون صابون بشوئید هنگامیکه این کار را انجام دادید ،  پای خود را به طور کامل، به خصوص بین انگشتان پا خوب خشک کنید تا  رطوبت باقی مانده بین انگشتان پا نماند چون مرطوب ماندن باعث رشد باکتریها و در نتیجه عفونت می شود.
در نهایت، به پای خود کرم مرطوب کننده بزنید.

بجز لای انگشتان و در حین کرم زدن خوب ماساژ دهید از خشکی پوست پا جلوگیری میکند و گردش خون را بهتر میکند.

اصلاح ناخن های پا

همراه با پوست  پا باید از ناخن پا  هم مراقبت کرد حداقل باید هفته ای یکبار ناخنها را تمیز کنید.

بهترین زمان برای تر و تمیز  کردن ناخن های پا  فقط پس از یک دوش است، زمانی که آنها نرم است. گرفتن ناخن زمان مناسبی است همیشه لبه های ناخن را با سوهان صاف کنید تا تیز نباشد.

1 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.