190

فایده های نوشیدن مایعات برای کودک

|
0 دیدگاه

اطمینان از ا ینکه کودکتان به اندازه کافی نوشیدنی می نوشد، حائز اهمیت است. به خصوص اگر تب، اسهال، استفراغ یا بیماری تنفسی دارد.

فایده های نوشیدن مایعات برای کودک

انتظار نداشته باشید که کودکی که حال و حوصله ندارد یک نوشیدنی بزرگ را تمام کند. در عوض کم کم و بطور مکرر مایعات زلال مانند آب میوه را که تولید کالری می کند مثل آب مزه مزه کند.اگر کودکتان برای نوشیدن میلی ندارد، مایعات را در یک لیوان دسته دار یا از طریق یک نی فرفری یا هر چیز تازه ای که ممکن است نوشیدنی را دلچسب تر کند به او پیشنهاد کنید.

برای یک کودک نوپا در بعضی شرایط اگر هیچ چیز دیگری جذاب نبود نوشابه گازدار را به او پیشنهاد کنید.

بازگشت:

نوزادانی که بیشترین غذایشان، غذاهای جامد است  اغلب در زمان بیماری به شیشه و تغذیه با شیر مادر بر می گردند. این کاملا طبیعی است و منبع تغذیه خیلی راحتی را نشان می دهد. مگر اینکه پزشک چیز دیگری را پیشنهاد کند. مکیدن سینه یا شیشه کاملا برای کودکان خوب است.

همین طور کودک نوپایی که از یک فنجان یا لیوان دسته دار می نوشد ممکن است از یک فنجان با دهانه دیگر راحت تر بنوشد. نگران نباشید در اولین فرصتی که نوزاد یا بچه تان بهتر شد او دوباره به خوردن جامدات و استفاده از یک فنجان دیگر بر می گردد.

راحت خوردن:

اگر کودکتان گلودرد، غدد متورم و یا بیماری مانند اوریون دارد غذاهای نرم مانند خاگینه تخم مرغ، موز له شده، ماکارونی و سوپ، سبک هستند و هضم راحتی دارند و براحتی قورت داده می شوند.

در زمان بیماری میوه چون راحت هضم می شود انتخاب خوبی می باشد در برگیرنده مقدار زیادی آب می باشد (راهی برای حفظ جذب آب بدن کودک) و همچنین برای معده سنگین نمی باشد اما به هر حال مرکبات می تواند برای گلودرد دردآور باشد بنابراین پیشنهاد می شود از آنها کم استفاده شود.

ماست و غذاهای خامه ای راحت هضم می شود و معمولا به راحتی پذیرفته می شوند اگر کودکتان سینوسهای مسدود دارد فرآورده های شیری بهترین بازدارنده می باشد.

بهبود یافتن:

زمانی که کودکتان در حال بهبود می باشد اشتهایش معمولا بر می گردد با وجود این انتظار نداشته باشید که فورا به حالت عادی برگردد. ممکن است لازم باشد که یک هفته ای اشتهایش را با هدایای جذاب و جالب تحریک کنید. حتی اگر کودکتان در دوران بیماری وزن کم کرده باشد. زمانی که خورد و خوراکش به حالت عادی بر می گردد به سرعت دوباره وزن اضافه می کند.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.