444

متعادل کردن نیازهای شخصی و اجتماعی با شریک زندگی

|
0 دیدگاه

هر دوی شما یک فرد هستید و عضوی از یک گروه. همان طور که بالغ می شوید یافتن تعادل میان فردیت و نیازتان برای تعلق به یک مجموعه ی اجتماعی می تواند دشوار باشد.

متعادل کردن نیازهای شخصی و اجتماعی با شریک زندگی

شما می توانید به راحتی جذب عاداتی شوید که متناسب شخصیت شما نیست بلکه متناسب با شخصیت دوستان یا همسرتان می باشد. دفاع و توضیح نیازتان برای مثال تنهایی بیشتر یا تعداد بیشتری از فعالیت های اجتماعی نیازمند شجاعت شماست.

مقابله با درخواست های شغلی می تواند مشکل باشد. ممکن است امتناع از رئیسی که آخر وقت کاری را به شما محول می کند و انتظار دارد صبح نتیجه اش را دریافت کند مشکل باشد. حتی پیش از آنکه نیازی باشد آنچه را برایتان قابل پذیرش است شناسایی کنید: برای مثال کار کردن تا دیر وقت برای یک پروژه ی خاص- و آنچه پذیرفتنی نیست-

انتظار از شما برای کار کردن تا دیر وقت هر شب حتی زمانی که نیازی اضطراری به آن نیست. از روشی مشابه برای بنا نهادن آنچه در مورد کمک به دوستی نیازمند یا پاسخ به تقاضای والدین قابل پذیرش است استفاده کنید.

یافتن زمانی تنها

امروزه افراد با وجود فرصت های فراوان برای تفریحات و سرگرمی ها می توانند به آسانی عادت به تنها بودن، مطالعه یا استراحت کردن را فراموش کنند. اخیرا یکی از بیماران اظهار می کرد که فراموش کرده است چگونه باید استراحت کند. این برایتان آشنا نیست؟

افراد غرق فعالیت هایی نظیر ماموریت یا کارهای خانه و گرفتار چیزهایی می شوند که هدفشان سرگرم کردن است نظیر تلویزیون، نامه های الکترونیکی و بازیهای دیجیتالی. شما می توانید به آسانی خود را در میان فریب ها و هیجانات دائمی گم کنید.

توانایی شما در تنها بودن فوایدی برای سلامتی احساسی و جسمانی شما دارد. زمانی را بیابید که با خود تنها باشید و به نیازهایتان رسیدگی کنید و در اختیار آنچه دیگران ا ز شما انتظار دارند نباشید. دریابید چگونه زمانی که به وقت نیاز دارید آن را به دست آورید.

زیستن زندگی

خلق و خوی هیچ فردی ثابت نیست برخی افراد بر این باورند که خوش بین یا بدبین، زودرنج یا سهل انگار به دنیا آمده اند. در واقع تحقیقات علمی نشان می دهد که مغز مدارهای خود را بر حسب چگونگی استفاده ی شما از آن تغییر می دهد و این بدان معناست که می توانید با  انتخاب و تمرین رفتارهای دیگر خلق و خویتان را شکل می دهند.

در نتیجه تغییر طرز فکرتان می تواند احوالتان را تغییر دهد. البته بایستی رفتارهای جدید را جهت گنجاندن حالات احساسی مثبت در زندگی روزانه تان تقویت کنید. با جوانب روزانه شروع کنید:

زبان: کلمات مهم می باشند. زیرا دارای طنین احساسات هستند. کسی که در جریان بمب گذاری تونل متروی لندن گرفتار شده بود توضیح داد چگونه از فکر کردن به خود به عنوان یک قربانی دست کشید و تصمیم گرفت تا خودش را به عنوان یک بازمانده توصیف کند: این تغییر در زبان وی را در مسیر خود شناسی کاملا متفاوت و با قدرت بهبود قرار داد.

کدام لغات یا عبارات متداول لغت نامه ی خود را می خواهید تغییر دهید؟ چه لغات یا عباراتی می خواهید اضافه کنید؟ در مورد چه موضوع هایی می خواهید گفتگو کنید یا از شرکت کردن در آن گفتگوها اجتناب کنید؟

زبان بدن: نحوه ی نگه داشتن سر، شانه ها، سینه و دست ها حرف های بسیاری درباره چگونگی دیدتان نسبت خود و چگونگی رفتار دیگران با شما می گوید.

یکی از بیماران ما پس از تصادفی شدید متوجه شد بدنش را به شکلی مضطرب و تدافعی نگه می داردگویی منتظر تصادفی دیگر است وی توانست هوشیارانه بدنش را تنظیم کند و در آغاز روز آرام تر و گشاده تر باشد. این حرکت ساده وی را قادر ساخت احساسی قوی تر و قدرتمندتر داشته باشد.

زمانی که احساس می کنید بهبود یافته اید قدرتمندید و نسبت به توانایی خود در مدیریت مشکلات آینده مطمئن تر هستید چگونه راه می روید؟

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.