415

هوس شکر بدترین دشمن انسان

|
0 دیدگاه

میزان متوسطی از شکر تصفیه شده می تواند بخش قابل قبول از یک رژیم غذایی سالم باشد.

هوس شکر بدترین دشمن انسان

اما زمانی که  بیش از حد قند , مصرف میکنید میتواند تاثیرات منفی در بخشهای مختلف بدن بگذارد.در واقع، مصرف قند زیاد انسان  را به بسیاری از بیماری ها از جمله چاقی، دیابت، التهاب لثه، افسردگی، مشکلات قلبی و آسیب کبدی مبتلا میکند.شکر تصفیه شده و همچنین غذاهای شیرین و نوشیدنی ها  حاوی کالری هستند و دارای مواد مغذی نیستند .

امروز، بسیاری از مردم که هوس قند میکنند به قند معتاد هستند  در واقع، توصیه شده است که  زنان  مصرف شکر خود را به ۶ قاشق چای خوری و مردان  به ۹ قاشق چایخوری در روز،محدود کنند هر روز در آمریکا  به طور متوسط ​​حدود ۲۰ قاشق چای خوری شکر میخورند.

اگر شما  به شکر معتاد، هستید وقتش رسیده است که به این اعتیاد پایان دهید و از وضعیت سلامتی خود مراقب باشید    می توانید آن را با کمک یک برنامه  یا تغییر در شیوه زندگی از بین ببرید.

دوری از  شیرین کننده های مصنوعی

اجتناب از قند فرآوری شده است که تنها  اعتیاد به شیرینی جات است. همراه با قند فرآوری شده،  باید سعی کنید از شیرین کننده های مصنوعی استفاده نکنید.هوس شیرین کننده های مصنوعی را کاهش دهد،  در واقع به افزایش وزن کمک می کند. سعی کنید مواد شیرین خیلی کم استفاده کنید تا کالری بیشتر دریافت نکنید.

تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۰۸  در مجله علوم رفتاری انجمن روانشناسی آمریکا نشان داد که موش های صحرایی که شیرین کننده های مصنوعی داده شد، کالری بیشتری در طول روز دریافت می کردند و اضافه وزن پیدا می کردند.

تحقیق  دیگری که در سال ۲۰۱۳ در پیشگیری از دیابت منتشر شده نشان داده است که شیرین کننده های مصنوعی در واقع می تواند راه سوخت و ساز بدن  را تغییر دهد. این به نوبه خود بر روی بیماری دیابت تاثیر زیادی دارد.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.