692

چرا استفاده از کورتون برای چاق شدن ضرر دارد

|
0 دیدگاه

مصرف كورتون در افراد  لاغری که میخواهند چاق شوند و وزنشان بالا برود این روزها بسیار متداول و رایج  است ولی عارضه های زیادی برجای می گذارد که بیشترین آنها  بر سیستم گوارشی و استخوان ها اثر می گذارد.

چرا استفاده از کورتون برای چاق شدن ضرر دارد

برای  اشخاص لاغری که از داروهای کورتون برای چاق شدن  استفاده میکنند باید متذکر شویم که به هیچ عنوان استفاده نکنند  در صورتي كه از اين داروها مصرف کنید به علت  نگه داشتن آب و نمك  در بدن سبب عارضه های فراوان و جیران ناپذیری می شود که به سلامتی زیان دارد.

 استفاده از  داروهاي اشتها آور هم زمانی مفید است كه فرد از هر جنبه سالم باشد و بیماری نداشته باشد.همچنين مصرف  داروهایی را كه با كاستن متابوليسم ‌بدن سبب  چاقی می شوند  برای افزايش وزن اشتباه است  چون  اين داروها سبب كم‌كاري تيروئيد شده و در ضمن در بدن اختلالاتی بوجود می آورد و  سبب بوجود آمدن مشكلات جسمی فراوانی می شود.

متداولترین  داروي مصرفی  برای اضافه کردن وزن داروی سيپروهپتادين است که  عوارض اين دارو  نسبت به داروهای مشابه کمتر است در ضمن بايد به خاطر داشته باشید تمام داروهایی که برای درمان لاغری استفاده می شوند باید مطمن شوید که  علت لاغری آنها بیماری نباشد.

بنابراين لازم است اشخاص لاغر با انجام‌ معاینات  لازم مطمن شوند که بیماری ندارند که این بیماری آنها را لاغر کند ‌و سپس نسبت به آن لاغری خود را درمان کنند. البته اكثر  بيماريهايي كه باعث لاغری مي‌شوند نيز با درمان به موقع برطرف می شوند.

اشخاص لاغر باید در رژیم غذایی خود حتما از  شير، لبنيات، حبوبات، غلات، گوشت، سبزيجات و ميوه‌جات‌ استفاده کنند و نيز  ورزش را فراموش نکنند چرا که ورزش خود باعث افزایش اشتها می شود و شخص به وزن ایده آل خود می رسد با رعایت نکات گفته شده وزن متعادلی باید داشته باشید در غیر اینصورت باید با پزشک مشورت کنید.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.