379

چرا ورزش فشار خون بالا را درمان میکند

|
0 دیدگاه

فعالبت ورزشی  فایده داروهای فشار خون را زیادتر میکند، برای این نیازی نیست شما در ورزش مهارت زیادی داشته باشید یا استاد این کار باشید، بلکه می توانید بعنوان تفریح این کار را انجام دهید .

چرا ورزش فشار خون بالا را درمان میکند

اگر مبتلا به  فشار خون بالا هستید، با بکارگیری موارد زیر می تواند همواره فشار خون را در حد تعادل نگه دارید. حداقل نیم ساعت ورزش روزانه  داشته باشید  مجبور هم نیستید حتما به باشگاه ورزشی بروید، می توانید پیاده روی کنید یا ورزشهایی انجام دهید که ضربان قلبتان بالاتر برود.

ورزش حتما باید روزانه باشد و به آن عادت کرده باشید، البته پیش از  آغاز هر نوع  ورزشی با دکتر خود درمیان بگذارید و از  مقدار فعالیت بدنی خود در انجام آن  حرکت ورزشی مطمن شوید سعی کنید در کنار فعالیتی که انجام میدهید در نزدتان مربی ورزش هم باشد و یا شخصی که در این کار مهارت دارد حضور داشته باشد تا ورزش خوبی انجام دهید و نتیجه اش را ببینید.

 با این ورزش های روزانه قادر خواهید شد پس از مدتی توده عضلانی خود را بالا ببرید، میزان سوخت و ساز بدن رابالا برده و به این ترتیبت  و چربی سوزی کنید. در صورتیکه چاق باشید ،  وزنتان را کنترل کنید تا فشارتان بالاتر نرود.

انجام ۳نیم ساعت  ورزش های هوازی در طول روز می تواند برای کنترل فشار خون خیلی مفید باشد. شنا یک شیوه  خیلی مفید برای این منظور است.

چه مقدار ورزش روزانه  لازم است؟

اگر عادت به ورزش کردن ندارید و در شروع کار هستید  که باید به آرامی آغاز کنید تا از آسیب های احتمالی به بدنتان پیشگیری کنید. در اول از انجام ۱۰ تا ۱۵ دقیقه حرکت ورزشی لذت ببرید، بعنوان مثال قد م زدن در درور وبر خانه  یا استفاده از تردمیل با درجه آرام  به مرور می توانید مقدارش را زیادتر کنید و از این فعالیت ها نهایت استفاده را بکتید.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.