511

چند نکته درباره فواید روغن نارگیل

|
0 دیدگاه

درست مثل روغن زیتون، روغن نارگیل هم یک مرطوب کننده پوست خوب است.

چند نکته درباره فواید روغن نارگیل

اسیدهای چرب موجود در  این روغن تا عمق پوست را بخوبی هیدراته میکند  به غیر از  رطوبت، روغن نارگیل نیز مواد مغذی ضروری دارد که  برای سلامت پوست مطلوب است و استفاده از این روغن بسیار مفید است.

علاوه بر آن این روغن مناسب هر نوع پوستی است.پژوهشهای انجام یافته  در سال ۲۰۰۴  منتشر شده گزارش داد که روغن نارگیل  روغن معدنی  موثر و بدون خطری است که به عنوان یک مرطوب کننده استفاده می شود. روغن نارگیل را در مایکروویو برای چند ثانیه گرم کنید. سپس بر روی پوست بزنید و به آرامی ماساژ دهید تا روغن به عمق پوست نفوذ کند ده دقیقه بعد به حمام بروید این کار را یک بار در روز انجام دهید

روغن نارگیل  علاوه بر پوست به صورت خوراکی هم منفعت های زیادی دارد سرشار از چربی های طبیعی اشباع شده است.

چربی های اشباع نه تنها باعث افزایش کلسترول سالم  میشود  بلکه برای تبدیل  کلسترول بد به کلسترول خوب هم کمک زیادی میکند و همین باعث  سلامت قلب، و خطر بیماری های قلبی را کاهش میدهد برای داشتن بدنی سالم باید یک هفته تا دو هفته  ۱ قاشق چایخوری روغن نارگیل بخورید و بتدریج آن را افزایش داده تا به ۲ قاشق برسد

نارگیل تازه  یکی از بهترین غذاهای چاق کننده است که اگر میخواهید چاق شوید باید هر روز نارگیل تازه بخورید این نه تنها خوشمزه است، اما سرشار از چربی های زنجیره ای تری گلیسرید متوسط است که سوخت و ساز بدن  را بهبود داده ، و به بهتر شدن جریان خون کمک میکند , غذا را خوب هضم داده  به از بین بردن باکتری ها و  به دفع افسردگی هم کمک فراوانی میکند.

به عبارت دیگر، روغن نارگیل درمان قدرتمند برای یبوست  است که  فواید  بسیاری برای سلامتی  دارد با این حال، مصرف ۲ یا حتی ۳ قاشق غذاخوری روغن نارگیل بویژه  با معده خالی می تواند یبوست را درمان کند و باعث اسهال شود.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.