283

چه مواد طبیعی پوست را مرطوب میکند؟

|
0 دیدگاه

هر چند کمی گران است،  ولی کره درخت روغن قلم یک گزینه عالی و طبیعی  برای مرطوب نگه داشتن  پوست است.

کره درخت روغن قلم

این شامل ویتامین A و E و همچنین اسیدهای چرب ضروری  است که به  هیدراته شدن پوست کمک میکند مواد مغذی  موجود در  آن به کاهش خشکی پوست یا اگزما، درماتیت، آفتاب سوختگی و دیگر مسائل مربوط به پوست را درمان میکند.هنگام استفاده از کره درخت روغن قلم، مطمئن شوید که صد در صد خالص باشد  تا بهترین نتیجه را بگیرید.

کره درخت روغن قلم در کف دست  ریخته  و آن را بین دست مالش میدهیم تا ذوب شود سپس آن را بر روی پوست می مالیم.برای چند دقیقه  ماساژ می دهیم به طوری که  جذب پوست شود یک شب بماند صبح روز بعد می شوئیم و هر روز این کار را انجام میدهیم.

آووکادو

به عنوان یک مرطوب کننده  و نرم کننده پوست  است. رطوبت طبیعی را به پوست باز میگرداند.  غنی از ویتامین است که  از آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد محافظت میکند مقدار کمی از آوکادو رسیده با استفاده از یک چنگال له کنیدبه طور مستقیم بر روی پوست بمالید ۱۰ تا ۱۵۵ دقیقه، صبر کنید سپس با آب بشوئید بسته به خشکی پوست  دارد  می توانید آن را چند بار در  روز تا چند بار در هفته استفاده کنید.

کره کاکائو

برای جلوگیری از خشکی پوست ، کره کاکائو بسیار مفید است.چربی های اشباع شده  موجود در آن به راحتی به پوست جذب  شده و می تواند  به بازگرداندن رطوبت در پوست های خشک و ترک خورده کمک کند در واقع، آن  پوست را از داخل هیدراته میکندآنتی اکسیدان ها در آن  به آسیب های ناشی از اشعه ماورای بنفش (UV)کاهش می دهد و از پیری پیشگیری میکند.

۱قاشق کره کاکائو  را  در کف دست بریزید و به آرامی برای چنددقیقه پوست را با آن ماساژ دهید یکشب بماند صبح روز بعد به حمام بروید بسته به خشکی پوست از چند بار در روز تا هفته این کار را انجام دهید.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.