547

چگونه بدون دارو بیماری مونونوکلئوزی را درمان کنیم

|
0 دیدگاه

ویتامین C یک ویتامین محلول در آب،  جزء مهم از رژیم درمانی مونونوکلئوز است. 

چگونه بدون دارو بیمارمونونوکلئوزی را درمان کنیم

از سیستم ایمنی بدن محافظت کرده  و  باعث کوتاه شدن طول مدت این بیماری می شود.تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۴  در مجله  پزشکی منتشر شده گزارش داد که دوز بالای ویتامین CC  داخل وریدی دارای اثر مثبت بر طول مدت عفونت های ویروسی اپشتین بار، از جمله مونونوکلئوز، و کاهش سطح آنتی بادی های ویروسی است.

ویتامین C برای مونونوکلئوز

علاوه بر آن رژیم غذایی غنی از ویتامین C  هم می تواند بسیار کمک کننده باشد.خوردن غذاهای غنی از ویتامین C، مانند فلفل، کلم بروکلی، توت فرنگی، لیمو، گریپ فروت، کیوی، آناناس، تمشک، گوجه فرنگی، اسفناج، برگ چغندر  و پرتقال خیلی مفید است.همچنین می توانید یک مکمل ویتامین C ، پس از مشورت با دکتر و تعداد دوز آن مصرف کنید.

سرکه سیب

درمان موثر دیگر سرکه سیب است.  خواص ضد ویروسی غنی دارد، به کشتن ویروس کمک میکند به علاوه، سرکه سیب سرشار از ویتامین و مواد معدنی است که به افزایش  سیستم ایمنی بدن کمک میکند، که  به سرعت بهبود بیماری کمک می کند.

۱ قاشق غذاخوری  سرکه سیب خالص را در یک فنجان آب گرم  بریزید و مقداری عسل اضافه کنید   و کاملا هم بزنید. نوشیدن آن دو بار در روز برای کمک به مبارزه با عفونت خیلی موثر است.همچنین،  ۱ تا ۳ قاشق چای خوری سرکه سیب را در ۱ فنجان آب گرم  بریزید و چند بار در روز  غرغره کنید تا گلو درد از بین برود

یکی از بهترین راه ها برای درمان مونونوکلئوز استراحت کافی است. هنوز بدن  به علت ورود این ویروس ضعیف و دچار خستگی شده است، استراحت و خواب  کافی تا زمان بدست آوردن انرژی اولیه ضروریست باید به زبان بدن گوش کنید و در زمان خستگی استراحت کنید بهترین کار  برای جلوگیری از خستگی  ورزش، و سایر فعالیت های فیزیکی  است همچنین زیاد مراقب باشید که حرکت زیاد  و بیش از حد باعث  خطر پارگی طحال می شود

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.