512

چگونه برای پوست های خشک و نرمال تونر درست کنیم؟

|
0 دیدگاه

پوست خشک می تواند چهره  را  پوسته پوسته نشان دهد،  همچنین  باعث قرمزی، خارش پوست  می شود , می تواند یک مشکل بسیار جدی بخصوص در فصل زمستان شود.

چگونه برای پوست های خشک و نرمال تونر درست کنیم؟

اما این تونر  کمک خواهد  کرد تا خشکی پوست خود را از بین ببرید و پوست را  سالم و مرطوب نگه دارید. گلاب کمک می کند تا  PH پوست باز گردد و  گلیسیرین کمک می کند تا رطوبت کافی به پوست های خشک داده شود.

مواد لازم برای درست کردن  تونر برای پوست خشک:

گلاب – ۲ قاشق غذاخوری
گلیسیرین – ۱ قاشق چای خوری

طرز تهیه تونر:

۱.  ۲ قاشق غذاخوری گلاب را در یک بطری اسپری بریزید

۱ قاشق چای خوری گلیسیرین را افزوده و خوب مخلوط کنید

طریقه استفاده از این تونر:

به آرامی تونر  را بر روی صورت خود اسپری کنید  اگر ترجیح می دهید، می توانید تونر را در یک شیشه نگه دارید و با استفاده از یک پد پنبه ای  بر روی صورت بزنید  هر روز قبل از استفاده از مرطوب کننده استفاده کنید و تا ده روز در یخچال قابل نگهداری است.

تونر برای پوست معمولی:

اگر پوستتان  خشک یا چرب نباشد، احتمالا  پوست نرمال دارید. این تونر برای پوست های معمولی است که از تبدیل شدن به پوست خیلی خشک یا چرب محافظت می کند.

خیار دارای اثر خنک کننده بر روی پوست،   دارد  حتی در پوست های حساس.  آبرسانی میکند  پوست  را تسکین میکند. همچنین  یک تعادل کامل بین چربی و خشکی، است.

آلوئه ورا  همچنین دارای خواص ضد باکتری است که  به دفع کردن آکنه و جوش  کمک میکند. همچنین در  سرعت بازسازی سلول پوست تاثیر زیادی د ارد پیری پوست را به تعوق می افکند.

گلاب  دارای خواص عالی برای جوان کردن پوست دارد  همچنین دارای خواص قابض برای درمان  پوست مستعد آکنه ، و همچنین خواص ضد التهابی دارد که  به قرمزی و التهاب پوست کمک میکند.

نعناع هم چربیها را کنترل میکند  در نتیجه  از آکنه جلوگیری کرده. استفاده از روغن نعناع هم پوست را با طراوت میکند.

مواد لازم برای درست کردن تونر برای پوست های معمولی
خیار متوسط ​​ ۱ عدد
ژل آلوئه ورا ۱ برگ
روغن نعناع – ۵ قطره

طرز تهیه:

آب خیار را در یک شیشه ریخته و ژل آلوئه ورا را به آن اضافه میکنیم  سپس روغن نعناع را می ریزیم و خوب ترکیب کرده و در یک بطری اسپری بریزید.

چگونه از این تونر استفاده کنیم:

می توانید آن را بر روی  همه نواحی صورت خود اسپری، کرده  ۵-۱۰ دقیقه بعد با آب معمولی بشوئید بمدت ۵-۷ روز در یخچال قابل نگهداری است.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.