649

آماس مثانه و ورم مجرای ادراری

|
0 دیدگاه

این عفونت مثانه به سبب باکتری هایی که قبلا آنجا هستند ایجاد می شود یا باکتری هایی که از مجرای ادراری وارد مثانه می شوند.

آماس مثانه و ورم مجرای ادراری

عوارض آن درد در هنگام دفع ادرار و گاهی بالا رفتن دمای بدن است. زنهایی که قرص ضد حاملگی می خورند بیشتر مستعد آن هستند زیرا هورمونها وضع باکتری های مجرای ادرار و مثانه و مهبل را تغییر می دهند همین وضع ممکن است پس از یک دوره آنتی بیوتیک روی دهد. بزرگ شدن رحم که در طول مدت آبستنی رخ می دهد روی مثانه نیز فشار وارد می کند و می تواند منجر به عفونت شود.

ورم مجرای ادرار، عفونت مجرای ادرار است این هم عاملش باکتریها هستند. ممکن است به طریق آمیزش انتقال یافته باشد و یا ممکن است همراه با عفونت هایی مانند برفک بوده باشد. آنچه که مشهور است به نام ورم مجرای ادرار آماس مثانه ماه عسل است.
ماست برای تنظیم مجدد باکتریها می تواند کمک کند.

بهترین معالجه نوشیدن آب ذرت پخته با چوب و ریشه های چسبیده به آن است (البته ذرت را هم همراه آبش بخورید). آووکادو از تکثیر باکتیها در مثانه جلوگیری می کند گلابی، توت سیاه و اسطوخودوس و یک جوشانده از برگهای توت فرنگی نیز می تواند مفید باشد. جوشانده برنجاسف به آماس مثانه که گاهی در زمان عدم تعادل هورمونی مانند یائسگی ظاهر می شود کمک می کند.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.