2235

آیا داروی آلپرازولام را میتوان به همراه الکل مصرف کرد؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آلپرازولام یک دارو  متعلق به خانواده  بنزودیازپین ها است، و معمولا برای درمان  اختلالات ترس و اضطراب ، و همچنین برخی از اختلالات تشنجی استفاده می شود.

آیا داروی آلپرازولام را میتوان به همراه الکل مصرف کرد؟

این دارو به عنوان  درمان افسردگی سیستم عصبی مرکزی (CNS) شناخته شده است، وقتی آلپرازولام و الکل باهم ترکیب می شوند   فعالیت مغزی کاهش میابد. مانند  افسردگی سیستم عصبی مرکزی، آن می تواند بسیار خطرناک و حتی کشنده  باشد،

هر دو آلپرازولام و الکل  کارهای مشابه در مغز  انجام میدهند که اثرات یکسانی دارند  ترکیبی از این دو ممکن است عوارض جانبی آلپرازولام را افزایش دهد. برخی از عوارض جانبی  که می تواند بدتر کند شامل از دست دادن حافظه، رفتار ناهماهنگ، و خواب آلودگی. دوزهای بالای یک یا هر دو ماده حتی می تواند باعث بیماریهای تنفسی و قلبی شود.

زمانی که آلپرازولام و الکل مخلوط می شوند باعث بوجود آمدن رفتارهای غیر معمول و غیر منطقی ، احساسات تهاجمی، و مشکلات حافظه، میشوند که منجر به   مشکلات در تصمیم گیری و کارهای پیچیده میشود و فرد در موقعیت های خطرناک و کشنده قرار می گیرد.

وحشت و اضطراب  بطور بالقوه می تواندبرای مدت زمان طولانی بخاطر ترکیب  آلپرازولام و الکل شدیدتر شود. حتی در ابتدا اختلالات خفیف ممکن است شدت یابد. علائم سایر بیماریهای روانی ممکن است در اثر ترکیب کردن این دو ماده، بوجود آید. ترکیب الکل و آلپرازولام باید توسط کسانی که با سابقه سوء مصرف الکل اجتناب شود.

ترکیب کردن آلپرازولام و الکل  اثرات جسمی و روانی در پی دارد که ممکن است به مرگ منجر شود  اگر سابقه مصرف الکل دارید با پرشک در ابن مورد مشورت کنید تا داروهای دیگری جایگزین آلپرازولام  تجویز کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.