484

تسکین سردرد با تجسم فکری

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بسیاری از مردم هر روز به تجسم فکری و رویای روزانه عادت دارند. آنها به لحظات شیرینی فکر می کنند که در گذشته داشته اند و لذت می برند.

تسکین سردرد با تجسم فکری

به لحظاتی فرو می روند که برایشان خاطره انگیز است. صداهایی را می شنوند که مایلند برای کسی بازگو کنند و یا آواز بخوانند. تجربه نشان می دهد که چنین تجسمات فکری را می توان بطور عمدی برای تسکین سردردها تصور کرد و مورد استفاده قرار داد.

شما نیز ممکن است عمدا خود را در حالت استراحت درمانی قرار دهید و با تجسم منظره های نشاط انگیز از رنج و سردردهایی که دارید دوری کنید.

یک روانشناس خوب می تواند به شما آموزش دهد تا بتوانید از روش های تجسم فکری به خاطر سودمندی آن استفاده کنید. همچنین از لحظات شیرین گذشته ای که داشته اید نظیر: مناظر زیبا، نغمه ها و صداهای دلنشینی که شنیده اید رایحه و بوهای آن روزهای فراموش نشدنی در کنار ساحل دریا، مسافرت دسته جمعی برای ماهیگیری و یا صعود به قله کوهها را گردآوری و سپس برایتان تجسم می کند.

شما به اتفاق دکتر معالجتان ممکن است مدتی کار کنید تا نواری با صدای دکلمه از خاطرات شیرین گذشته تهیه گردد. با گوش دادن به این نوار عمدا صحنه های لذت بخش گذشته برایتان تجسم و تداعی معانی خواهد شد و به این ترتیب با تجسم فکری از رویاهای گذشته عادت و لذت می برند و بار افسردگی و تالمات روحی را سبک می کنید.

بخصوص سردرد ناشی از هیجان بهبود خواهد یافت. هدف آن است که شما هر روز برای ۲۰ دقیقه با شنیدن نوار خاطرات شیرین خود و یا تجسم فکری که آموزش دیده اید فرو روید. همانند آنکه مسافرتی به اعماق اینگونه لحظات شیرین بنمائید و آنگاه که بازگشتید خود را پر نشاط و نیرومند خواهید یافت.

اینگونه تجسمات فکری را نیز می توان نظیر استراحت درمانی در هنگام رویدادهای پر استرس بکار برد تا از سردرد جلوگیری شود. تجسم فکری راهی است که استراحت مورد نیاز مغزی شما را تامین می کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.