464

تشخیص اختلال در سینوزوئیدها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

برای تشخیص اختلال در سینوزوئیدها (بیماری پیرونی و فیبروز به دنبال پریاپیسم) از سونوگرافی آلت تناسلی استفاده می شود، ولی تشخیص قطعی به وسیله بیوپسی از انجام غاری می باشد.

تشخیص ناتوانی جنسی با منشاء اختلالات وریدی

تشخیص اختلالات وریدی بر اساس موارد زیر می باشد:

۱- شرح حال: در صورت شل شدن سریع آلت پس از تزریق پاپاورین یا نعوظ نسبی در مردان جوان اگر چه نارسایی شریانی هم می تواند این علائم را ایجاد نماید ولی قویا دلالت بر ناتوانی جنسی از نوع نشت وریدی دارد.

سرگیجه، گُر گرفتن صورت و سقوط فشار خون به دنبال تزریق پاپاورین می تواند به علت نوروپاتی اتونومیک یا نشت وریدی ایجاد شود.

۲- کاورنوگرافی پس از تحریک با دیدن

۳- به وسیله کاورنوزومتری و اندازه گیری سرعت انفوزیون سالین نرمال برای ایجاد و نگهداری نعوظ می توان به اختلالات وریدی پی برد.

۴- دقیق ترین روش کاورنوزوگرافی در حین کاورنوزومتری می باشد.

۵- آزمایش ساده و غیر تهاجمی برای تشخیص نارسایی وریدی عبارت است از: تزریق ۳- میلی گرم پاپاورین یا ۱۰ میکرگرم پروستاگلاندین در اجسام غاری و همزمان تحریک ناحیه تناسلی، شل شدن سریع آلت پس از نعوظ در طول مدت ۵ دقیقه قویا دلالت بر نارسایی سیستم وریدی دارد که برای تایید نیاز به کاورنوزوگرافی در حین کاورنوزومتری می باشد.

تشخیص علل متفرقه ناتوانی جنسی

برای تشخیص علل متفرقه ناتوانی جنسی باید شرح حال کاملی از داروهایی که بیمار مصرف می کند گرفته شود. سابقه مصرف داروهای ضد فشار خون خصوصا داروهای با اثر مرکزی، داروهای ضد افسردگی، الکل، مخدرها و سیگار پرسیده شود.

سابقه بیماریهای عمومی که باعث ناتوانی جنسی می گردند مثل دیابت شیرین، بیماریهای کلیوی، بیماری قلبی و انفارکتوس میوکارد بررسی شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.