7403

تفاوت بین دیازپام و آلپرازولام

|
2 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تفاوت عمده بین دیازپام و آلپرازولام در طول مدت تاثیراتش در بدن است به این معنی که دیازپام تاثیرش بر بدن برای مدت طولانی تر، است در حالی که آلپرازولام تاثیر کوتاه تر دارد.

تفاوت عمده بین دیازپام و آلپرازولام 

دیازپام و آلپرازولام هر دو دارو بنزودیازپین هستند که در یک گروه طبقه بندی شده اند. آنها خواب آور هستند و عمدتا برای درمان اضطراب در کوتاه مدت بکار می رود بنزودیازپین ها نیز ممکن است برای آرام بخش قبل از عمل، در زمان قطع مصرف الکل، درمان برخی از اختلالات تشنجی و به عنوان یک شل کننده عضلانی استفاده می شود.

استفاده طولانی مدت هر کدام از داروها بستگی به روان و جسم انسان دارد.

دیازپام و آلپرازولام یک مکانیزم مشترک در سیستم عصبی مرکزی (CNS) هستند که گیرنده های GABA را در مغز تحت تاثیر قرار میدهند، باعث بروز اثرات ضد اضطراب، و یا آرام بخش میشود. دوز درمانی این داروها متفاوت است، با این حال، برای به دست آوردن همان اثر. برای آلپرازولام، ۰.۵ گرم معادل حدود ۵ میلی گرم دیازپام است.

هر دو دیازپام و آلپرازولام در بدن متابولیزه شده ، توسط سیستم آنزیم کبدی میکروزومال در کبد انجام میشود. این ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به تداخلات دارویی با داروهای دیگر، شود و باعث متابولیزه شدن کبد شود . برخی از دیگر داروها در رده بنزودیازپین، مانند لورازپام و اگزازپام در کبد متابولیزه نمی شود.

بنزودیازپین ها تنها به دلیل طبیعت بسیار اعتیاد آور شان با نسخه پزشکی بفروش میرسند. دیازپام به عنوان یک محصول خوراکی یا تزریقی در دسترس است . آلپرازولام تنها به عنوان یک محصول خوراکی در دسترس است، در هر دو نسخه دوز و مدت زمان هر دو دیازپام و آلپرازولام توسط دکتر با توجه به شرایط درمان تجویز می شود.

دیازپام به صورت تزریقی در شرایط حاد استفاده می شود که این شرایط حاد عبارتند از درمان صرع، که تزریقی زودتر از قرص اثر مبکند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
3 پسندیده شده

از این نویسنده

2 دیدگاه

توسط: علی قریب

با سلام وخسته نباشید ..
تفاوت لورازپام با الپرالوزام در چیست؟
با تشکر…

  توسط: salam_adminn

  داروی “آلپرازولام” دارویی برای افسردگی است که پزشکان برای اشخاصی که با عنوان افسردگی مراجعه می کنند این دارو را را تجویز می نمایند.
  عوارض مصرف آلپرازولام / نکات مصرف
  آلپرازولام یکی از داروهای ضد افسردگی است و معمولا در مواردی که فرد دچار اضطراب ناشی از افسردگی می شود از سمت پزشک معالج تجویز می گردد. مصرف این دارو باید تحت نظر پزشک باشد زیرا استفاده خودسرانه از این دارو اعتیادآور بوده و عوارض جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد.آلپرازولام که نام تجاری آن زاناکس است جزء گروه دارویی بنزودیازپین از قبیل دیازپام، کلونازپام و لورازپام است و به صورت قرص های نیم میلی گرمی و یک میلی گرمی است که به طور طبیعی توسط روانپزشکان و پزشکان برای اثرات ضداضطرابی و خواب آوری و افسردگی به طور معمول تجویز می کنند. این دارو در موارد ضد اضطرابی در دوز بسیار پایین تجویز می شود و در صورتی که به منظور درمان بی خوابی تجویز شود گاهی تا نیم میلی گرم نیز تجویز می شود و حداکثر دوز تجویزی این دارو ۴ میلی گرم در روز در موارد بسیار شدید و در افرادی است که حملات اضطرابی بسیار شدیدی مثل پانیک دارند.

  لورازپام” از بنزودیازپین ها است. این دارو باعث تسهیل یا افزایش عمل مهاری GABA که یک ناقل عصبی مهاری در مغز است میشود که این خود باعث مهار پیش و پس سیناپسی در تمام نواحی CNS خواهد شد.از لورازپام برای درمان اضطراب و استرس استفاده می شود که متعلق به گروه داروهای بنزودیازپین است . لورازپام اعتیاد آور است و نباید بدون تجویز پزشک ، مصرف شود .این دارو را به کسی پیشنهاد ندهید و با پیشنهاد هیچ کس ، از لورازپام استفاده نکنید . هیچگاه نباید مصرف لورازپام را ناگهانی قطع کنید و ترک مصرف این دارو باید تدریجی و تحت نظر پزشک انجام شود .  اگر به بیماری آب سیاه یا گلوکوم مبتلا هستید نباید لورازپام مصرف کنید .باتشکر

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
 • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
 • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.