5425

تفاوت بین دیازپام و آلپرازولام

|
0 دیدگاه

تفاوت عمده بین دیازپام و آلپرازولام در طول مدت تاثیراتش در بدن است به این معنی که دیازپام تاثیرش بر بدن برای مدت طولانی تر، است در حالی که آلپرازولام تاثیر کوتاه تر دارد.

تفاوت عمده بین دیازپام و آلپرازولام 

دیازپام و آلپرازولام هر دو دارو بنزودیازپین هستند که در یک گروه طبقه بندی شده اند. آنها خواب آور هستند و عمدتا برای درمان اضطراب در کوتاه مدت بکار می رود بنزودیازپین ها نیز ممکن است برای آرام بخش قبل از عمل، در زمان قطع مصرف الکل، درمان برخی از اختلالات تشنجی و به عنوان یک شل کننده عضلانی استفاده می شود.

استفاده طولانی مدت هر کدام از داروها بستگی به روان و جسم انسان دارد.

دیازپام و آلپرازولام یک مکانیزم مشترک در سیستم عصبی مرکزی (CNS) هستند که گیرنده های GABA را در مغز تحت تاثیر قرار میدهند، باعث بروز اثرات ضد اضطراب، و یا آرام بخش میشود. دوز درمانی این داروها متفاوت است، با این حال، برای به دست آوردن همان اثر. برای آلپرازولام، ۰.۵ گرم معادل حدود ۵ میلی گرم دیازپام است.

هر دو دیازپام و آلپرازولام در بدن متابولیزه شده ، توسط سیستم آنزیم کبدی میکروزومال در کبد انجام میشود. این ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به تداخلات دارویی با داروهای دیگر، شود و باعث متابولیزه شدن کبد شود . برخی از دیگر داروها در رده بنزودیازپین، مانند لورازپام و اگزازپام در کبد متابولیزه نمی شود.

بنزودیازپین ها تنها به دلیل طبیعت بسیار اعتیاد آور شان با نسخه پزشکی بفروش میرسند. دیازپام به عنوان یک محصول خوراکی یا تزریقی در دسترس است . آلپرازولام تنها به عنوان یک محصول خوراکی در دسترس است، در هر دو نسخه دوز و مدت زمان هر دو دیازپام و آلپرازولام توسط دکتر با توجه به شرایط درمان تجویز می شود.

دیازپام به صورت تزریقی در شرایط حاد استفاده می شود که این شرایط حاد عبارتند از درمان صرع، که تزریقی زودتر از قرص اثر مبکند.

3 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.