853

درمان مشکلات تنفسی کودکان با بخار آب گرم

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

گاهی بسیاری از کودکان از مشکلات تنفسی  رنج می برند. این معمولا موقتی است، ولی باید آنرا جدی گرفت.شایع ترین علل  مشکلات تنفسی در کودکان سرماخوردگی، آسم و عفونت های تنفسی، مانند  برونشیت و ذات الریه است. 

درمان مشکلات تنفسی کودکان با بخار آب گرم

مشکلات تنفسی بسیار ناگهانی می تواند با  مشکلات  جدی در رابطه با سلامتی  مانند اپی گلوتیت و خفگی رخ  دهد.بستگی به علت مشکل تنفسی دارد ، یک کودک ممکن است علائمی مانند  صدای خشن، تنفس سریع، خس خس سینه، سرفه خفیف، تب،  احتقان بینی و درد  قفسه سینه را تجربه کنند.

مشکلات تنفسی خفیف در کودکان را می توان در خانه با تغییرات ساده در شیوه زندگی و داروهای خانگی درمان کرد.اما اگر  بدتر شد و یا بهبود پیدا نکرد باید به پزشک مراجعه کرد.

توجه:  اگر کودک نفسش بند آمد، مشکل گریه و یا صحبت کردن به دلیل مشکل  تنفسی پیدا کرد، یا هنگام تنفس آه و ناله کرد ,رنگ لبش  آبی شو، تنفس بسیار سریع  داشته باشد باید بگوئیم که بیماریش شدت یافته و سریع به پرشک مراجعه کنید.

نشستن در بخار آب گرم یا سونا

بخار حاصل از دوش آب  گرم باعث  از بین بردن مشکل تنفسی می شود و نفس کشیدن را راحت تر میکند.

حمام  را  بخار کرده به این طریق که دوش آب گرم را باز کرده و درب حمام را ببندید  با کودک در حمام بخار بنشینید استنشاق بخار به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه هر روز تا زمان بهبودی تکرار کنید.

 استفاده از یک دستگاه مرطوب کننده

برای سهولت در تنفس،  همچنین می توانید از یک مرطوب کننده برای اضافه کردن رطوبت به هوا و کمک به تنفس بهتر کودک استفاده کنید  .هوای خشک باعث تحریک بینی می شود ، در حالی که هوای مرطوب  تنفس را آسانتر میکند.استفاده از یک مرطوب کننده در اتاق  کودکی که می خوابایند موثر است.

اگر دستگاه بخور ندارید  می توانید یک کاسه آب گرم در اتاق قرار دهید برای افزایش رطوبت در هواحتما آن را در یک مکان امن  قرار دهید که خودتان یا فرزندتان با آن برخورد نکنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.