415

درمان های کلامی مختلف چطور به بهبود ADHD کمک می کنند؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یک درمانگر می تواند با توجه به نوع مشکلتان، مناسب ترین رویکرد درمانی را به شما معرفی کند.

درمان های کلامی مختلف چطور به بهبود ADHD کمک می کنند؟

او ممکن است در رویکرد درمانی مذکور مهارت داشته باشد یا اینکه شما را به شخص دیگری که در این حیطه تخصص دارد ارجاع دهد. بسیاری از درمانگران، ترکیبی از رویکردهای مختلف را به کار می برند که شرح کوتاهی در مورد آنها آورده ایم.

بر اساس درمان روان پویشی، نشانه های بیماری ناشی از تعارضات حل نشده و ناهشیار دوران کودکی می باشند. زیربنای این نوع درمان، رویکرد روان تحلیلی کلاسیک است که توسط زیگموند فروید ابداع شد. درمانگران در ین رویکرد درمانی با کمک مفاهیم انتقال، انتقال متقابل، مقاومت، تداعی آزاد و رویاها به بیماران کمک می کنند تا به الگوهای ارتباطی شان بینش یابند و سپس آنها را تغییر دهند.

این روش نوعی درمان غیرمستقیم محسوب می شود. هر چند درمان روان تحلیلی کلاسیک، ممکن است سالها طول بکشد و چهار تا پنج روز در هفته برگزار شود اما احتمالا درمان روان پویش کوتاه تر است و شامل یک تا سه جلسه در هفته می شود. بر اساس تحقیقات کنترل شده، کارآمدی این درمان به دلل ماهیت خاص آن پایین است.

غالبا این رویکرد برای کمک به افرادی با مشکلات مقابله ای مزمن و اختلالات شخصیت مفید است و لزوما برای درمان نشانه های ADHD توصیه نمی شود.

درمان بین فردی، برای بهبود افسردگی ابداع شده است. در این رویکرد درمانی، افسردگی بر اساس سه مولفه شکل گیری نشانه، عملکرد اجتماعی و عوامل شخصیتی مفهوم سازی می شود. درمان بین فردی با هدف بهبود نشانه های اختلال، بر عملکرد اجتماعی یا بین فردی بیماران تمرکز می کند.

این درمان بر بهبود مهارت های ارتباطی و اعتماد به نفس افراد تاکید دارد و نوعی روان درمانی کوتاه مدت کاملا ساختار یافته و مبتنی بر راهنما است. حیطه های عملکرد اجتماعی که هدف درمان قرار می گیرند عبارتند از اختلافات بین فردی، انتقال نقش، سوگ و نقص در ارتباطات بین فردی.

درمان شناختی رفتاری (CBT)، برای درمان اختلالات اضطرابی و خلقی به کار می رود. بر اساس این رویکرد، نشانه های بیماری، ناشی از الگوی تفکر منفی افراد می باشد. این درمان به بیماران کمک می کند تا ادراک نادرستی را که از خود و محیطشان دارند شناسایی و اصلاح کنند.

درمان شناختی درمانی، درمانی کوتاه مدت و مبتنی بر راهنماست که معمولا ۱۰ تا ۲۰ جلسه طول می کشد و از تکالیف خانگی در فواصل بین جلسات استفاده می شود. هر چند بر اساس تحقیقات CBT در درمان اختلالات اضطرابی و افسردگی موثر است ولی چون نمی تواند جایگزین دارو درمانی شود به عنوان یک درمان الحاقی برای ADHD به کار می رود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.