478

دریافت بالای فیبر با این مواد غذایی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

لپه با توجه به محتوای  بالای  فیبر برای سلامتی  بسیار مفید است. به غیر از فیبر، لپه حاوی پروتئین و ویتامین های مختلف و مواد معدنی مانند فسفر، پتاسیم، کلسیم، مولیبدن و منگنز است.

دریافت بالای فیبر با این مواد غذایی

به علاوه، این مواد غذایی غنی از فیبر   و چربی کم دارد.فیبر موجود در لپه برای اختلالات گوارشی مفید است. همچنین،  سطح کلسترول خون،  را کاهش  داده خطر ابتلا به سرطان راکاهش داده ، سطح قند خون را تنظیم کرده، سلامت قلب را بهبود میدهد، در کنترل وزن هم بسیار موثر است.

فقط ۱ فنجان لپه (آب پز) ۱۶.۳ گرم فیبر محلول دارد.می توانید از لپه  که سرشار از پروتئین است برای   سوپ، خورش استفاده کنید.

عدس سرشار از فیبر غذایی هستند، هر دو نوع محلول و نامحلول دارد مقدار قابل توجهی  پروتئین  دارد و یک جایگزین سالم برای منابع حیوانی پروتئین است. آنها همچنین حاوی فولات، منیزیم، آهن و روی است. به علاوه، آنها  آنتی اکسیدان  و  ویتامین های  A و CC دارد.

با خوردن عدس،  می توانید حرکات روده ای منظم  داشته باشید،  از یبوست جلوگیری کرده و خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش دهید. آنها همچنین می توانند  سطح قند خون  ، سطح کلسترول، اشتها و خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهند.

فقط ۱ فنجان عدس (آب پز) ۱۵.۶ گرم فیبر دارد.

عدس به زمان کمتری برای طبخ احتیاج دارد  و متنوع تر از سایر حبوبات است. شما می توانید عدس را جوشانده در سوپ، خورش  بریزید.

کنگر فرنگی

جزو  سبزیجات تیره رنگی  است  که  یک فیبر غنی است. یکی از منابع اصلی فیبر موجود در کنگر فرنگی اینولین است، که یک پری بیوتیک است.

مواد مغذی دیگر در آنها ویتامین های A، C، E، B و K، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، آهن، مس و فسفر می باشد. به علاوه، آنها  کالری کم دارد.

ترکیب این سبزیجات سبز تیره به رژیم غذایی  کاهش وزن کمک میکند. همچنین می تواند به مبارزه با بیماری های قلبی عروقی کمک کند، به سم زدایی از کبد و دستگاه گوارش، و کمک به کنترل دیابت کمک میکند.

شما می توانید  کنگر فرنگی را بخار پز کرده، جوشانده گرم و یا سرد بخورید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.