1198

سردرد ناشی از بیماری دیابت

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دیابت می تواند در بعضی از افراد سردرد را القا کند. دو نوع دیابت وجود دارد تیپ ۱ و تیپ ۲. دیابت تیپ ۱ کمتر شایع است و حدود ۵ تا ۱۰ درصد کل موارد دیابت را شامل می شود.

سردرد ناشی از بیماری دیابت

معمولا در کودکی یا زمان بلوغ و گاهی در نوجوانی تشخیص داده می شود. بیماارن دیابتی تیپ ۱ برای ادامه حیات نیاز به تزریق انسولین دارند. مشکل بیماران تیپ ۱ آن است که غده ی پانکراس آن ها نمی تواند انسولین تولید نماید بنابراین انسولین مورد نیاز است. قبل از کشف انسولین در سال ۱۹۲۱ به وسیله ی دکتر بانتینگ پزشک کانادایی و دکتر بست در آن زمان، هر شخص مبتلا به دیابت تیپ ۱ می مرد.

با آزمایش خون منظم، نظارت کافی رژیم غذایی و چک آپ پزشکی منظم، اکثر افراد دیابتی تیپ ۱ می توانند زندگی طبیعی داشته باشند.

دیابت تیپ ۲ شایع تر است و اغلب تا بزرگسالی تشخیص داده نمی شود. افراد مبتلا به دیابت تیپ ۲ احتمالا بیشتر چاق می شوند و یا اضافه وزن دارند. معمولا به انسولین نیاز ندارند مگر این که بیماری تشدید یابد. در عوض آن ها به درمان خوراکی تکیه دارند که کمک می کند تا سطح قند خونشان طبیعی باشد.

در مورد بیماران دیابتی تیپ ۲، بدن معمولا انسولین تولید می کند اما مقاومت به انسولین وجود دارد یعنی این که بدنشان نمی تواند تمام انسولین ساخته شده را استفاده کند. در نتیجه آن ها نیاز به درمانی دارند تا سطح قند خونشان را طبیعی نگه دارد. بدون درمان، بیماران دیابتی معمولا هایپرگلیسمی هستند یعنی بیش از حد گلوکز یا قند خون دارند.

این افراد به آسانی دچار هایپوگلیسمی می شوند (معرف قند خون ناکافی است) که سبب سردرد شدیدی می شود و این امر می تواند منجر به عوارض شدید و جدی یا حتی مرگ شود. تصور نکنید که فرد دیابتی هرگز نباید غذای حاوی قند بخورد. گاهی اوقات آن ها به طور اورژانسی نیازمند چنین غذاهایی بسته به سطح قند خونشان دارند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
2 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.