474

سنبل الطیب و رفع مشکلات خواب

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

از مزایای مصرف سنبل‌الطیب چه میدانید این محصول گیاهی در زمینه های درمانی زیادی مفید است و می تواند انواع عارضه ها از جمله بی خوابی را درمان کند.

سنبل الطیب و رفع مشکلات خواب

همچنین برای رفع مشکلات روحی و استرس نیز مفید و موثر است بهتر است به جای مصرف داروهای آرامبخش از این دمنوش سنبل الطیب استفاده کنید .

متخصصان معتقدند که انواع گیاهان دارویی نمی‌توانند جایگزین داروهای ضداضطراب شوند، اما می‌توانند مکمل مناسبی در کنار همین داروها باشند. البته در بعضی از موارد، علائم خفیف اضطراب با مصرف گیاهان دارویی قابل درمان است. با این‌حال، همیشه با پزشک درباره مصرف گیاهان دارویی مشورت کنید، چون این گیاهان می‌توانند با بعضی از داروها تداخل داشته باشند.

سنبل‌الطیب، یکی از همین گیاهان است. سنبل‌الطیب گیاه مهمی است که از قرن دوم میلادی به بعد، برای درمان بی‌خوابی و اضطراب مورد استفاده قرار می‌گیرد و خصوصا در قرن هفدهم میلادی در اروپا محبوبیت ویژه‌ای پیدا کرد. دانشمندان باور دارند که سنبل‌الطیب مانند گیاهان آرام‌بخش دیگر، میزان گاما آمینوبوتیریک اسید (GABA) را در مغز افزایش می‌دهد و شبیه به داروهایی مانند آلپرازولام و دیازپام عمل می‌کند.

البته مطالعات علمی و امروزی درباره تاثیر سنبل‌الطیب بر خواب مطلوب، هنوز بی‌نتیجه مانده‌اند.

یکی از همین مطالعات نشان می‌دهد که مصرف سنبل‌الطیب نسبت به دارونماها، هیچ مزیت خاصی در بهبود خواب افراد یا عوامل مربوط به خواب آنان ندارد. با این‌حال، مطالعه دیگری حاکی از آن است که مصرف سنبل‌الطیب با دوزهای مشخص و در درازمدت، باعث بهبودی در خواب افراد می‌شود و عوارض جانبی داروهای مشابه را هم ندارد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.