441

سوپ مرغ و زردچوبه برای درمان عفونت دستگاه تنفسی کودک

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

برای کودکان بزرگتر، سوپ مرغ گرم خانگی یک گزینه عالی برای درمان عفونت های تنفسی و مشکلات تنفسی است. سوپ مرغ بسیار مغذی است و می تواند به تسکین احتقان کمک کند. مواد مغذی غنی در آن به فرایند سرعت درمان کمک میکند.

سوپ مرغ و زردچوبه برای درمان عفونت دستگاه تنفسی کودک

سوپ مرغ خانگی فرزند خود را با استفاده از آب مرغ و سبزیجاتی مانند هویج، چغندر و اسفناج درست کنید.

زنجبیل دارای خواص ضد التهابی، ضد باکتری، ضد ویروسی و ضد سرفه است که می تواند در بسیاری از بیماری که منجر به مشکلات تنفسی می شود مقابله کند.همچنین کاهش التهاب در راههای هوایی و ریه ها از حملات آسم جلوگیری میکند. به علاوه، زنجبیل به افزایش سیستم ایمنی بدن کمک میکند که به سرعت ترمیم میشود.

برای کودکان ۱ ساله یا بالاتر، مقدار مساوی از آب زنجبیل، آب انار و عسل (از هرکدام ۱ قاشق غذا خوری ) از این مخلوط ۳ بار در روز توصیه می شود.

زردچوبه

یکی دیگر از درمان خوب برای کودکی که که به دلیل سرفه، آسم دچار مشکل تنفسی شده است.زردچوبه دارای خواص ضد التهابی است که باعث کاهش التهاب شده و راه های هوایی و ریه ها را باز میکند و همین باعث می شود که کودک راحت تر تنفس کند. با یک فنجان آب و نیم قاشق چای خوری پودر زردچوبه را در یک ظرف بریزید بگذارید بجوشد وقتی سرد شد یک تادو بار در روز به کودک بدهید.

روش دیگر، اگر کودک شما یک سال یا بالاتر است ، می توانید ۱ قاشق چای خوری پودر زردچوبه و ۲ قاشق چای خوری عسل ارگانیک مخلوط کنید.و روزی چند بار به کودک بدهید.

اجتناب از سیگار

هنگامی که کودک از مشکلات تنفسی بخصوص آسم رنج می برد باید فرزند خود را از دود سیگار. دود توتون و تنباکو دور کنید چون آسم را تشدیدمیکنند .خودتان سیگار نکشید و در اطراف کودک بوی سیگار نباشد حتی به مکان عمومی که سیگار میکشند کودک را نبرید.در واقع، دود سیگار یا هر نوع دود دیگر ریه ها را تحریک کرده و تنفس را دشوار میکند. حتی بوی دود عود، شمع، آتش سوزی و آتش بازی هم برای این کودکان مضر است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.