936

فوری و زود با این توصیه ها ورم معده درمان می شود

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

گاستریت یک اصطلاح  است که در علم پزشکی مورد استفاده قرار میگیرد معده دچار التهاب و ورم می شود. 

فوری و زود با این توصیه ها ورم معده درمان می شود

علائم  آن  شامل حالت تهوع و استفراغ، درد معده، کاهش وزن، خونریزی سیستم گوارشی، خون در مدفوع یا استفراغ، احساس پری و یا احساس سوزش در معده، آروغ زدن  بیش از حد. ورم معده که اغلب با خوردن غذاهای ادویه دار و مصرف بیش از حد الکل ایجاد می شود. دلیل این است که از دیواره معده که دچار التهاب شده اسیدها با سرعت عبور میکنند.

ورم معده نیز  در اثر استرس و یا با استفاده از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی  و یا کوکائین  برای مدت زمان طولانی ایجاد می شود. علاوه بر این، شیمی درمانی و جراحی  می تواند به التهاب معده منجر شود. عفونت، به ویژه سالمونلا، و هلیکوباکتر پیلوری، می تواند با عث گاستریت شود.

همچنین، سوختگی ناشی از ضربه، آسیب ها، و بیماری هایی مانند اختلالات خود ایمنی، کم خونی مگالوبلاستیک و ریفلاکس و  صفرا مزمن می تواند باعث التهاب معده شود.

علائم گاستریت  ممکن است برای بیش از یک هفته طول بکشد و  اگر ورم معده درمان نشود، می تواند به  زخم معده و خونریزی  منجر شود.  این درست است که افراد مبتلا به گاستریت مزمن  که در صورت عدم درمان، موجب سرطان معده می گردد به خصوص اگر  دیواره معده به طور قابل توجهی نازک و یا اگر سلول ها  تغییر کنند.

یک فرد با علائم گاستریت بیماری ایجاد میکند. یک تست گاستریت شامل گاستروسکپی است. گاستروسکپی شامل قرار دادن دوربین بر روی یک لوله نازک به داخل معده از طریق دهان بیمار است که  دکتر با  بررسی دیواره معده آزمایش بیوبسی انجام میدهد.

یک آزمایش خون یا کشت مدفوع نیز ممکن است همان کار تست  گاستریت را انجام دهد. این آزمایشات می تواند کم خونی و یا شرایط دیگر که می تواند به التهاب معده منجر شود را تشخیص دهد. به این ترتیب، دکتر می تواند برای علل احتمالی برای درمان اقدام کند.
سایر موارد درمانی  شامل سن بیمار، سلامت کلی بیمار، و میزان آسیب است .

آنتی اسیدها  رایج ترین درمان است ،که باید سیگار ترک شود و تغذیه اصولی اجرا شود.

انواع مختلف درمان التهاب معده

درمان ورم معده  انواع مختلفی دارد  برخی از درمان های متداول  گاستریت عبارتند از آنتی بیوتیک ها، مهارکننده های پمپ پروتون، و آنتی اسیدها. داروهای بلوکه کننده اسید نیز اغلب برای درمان معده استفاده می شود. بسیاری از این داروها تنها با نسخه پزشک در دسترس هستند، در حالی که برخی دیگر ممکن است  بدون نسخه نیز خربداری شوند.

پزشکان معمولا  با تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی و  تجویز دارو  ورم معده را درمان میکنند و از مشکلات پیشگیری میکند.

آنتی بیوتیک ها معمولا درمان ورم معده را  به دلیل  باکتری پیلوری، و یا هلیکوباکتر پیلوری میدانند. این باکتری ها می توانند به راحتی از فردی به فرد دیگر منتقل شوند، اما آن همیشه باعث بروز علائم نمیشود. این باکتری ها،  معمولا با التهاب معده در ارتباط هستند. علاوه بر آنتی بیوتیک ها، مهارکننده های پمپ پروتون ممکن است در ترکیب با  داروی  ضد  اسید استفاده  شود.

آنتی بیوتیک معمولا قادر به از بین بردن باکتری، هستند و با داروهای ضد اسید معده درد کاهش میابد.مهار کننده های پمپ پروتون  اغلب با تجویز یا توصیه  پزشکان برای درمان التهاب معده بکار می رود  و این شکل از درمان التهاب معده معمولا بسیار موثر و کمک کننده برای تسکین علائم التهاب معده  است.

دیگر داروهایی که  اغلب برای درمان معده استفاده می شود آنتی اسیدها و مسدود کننده اسید هستند. آنتی اسیدها معمولا در دسترس و کارشان خنثی سازی اسید داخل معده است. علاوه بر این، آنتی اسیدها معمولا بسیار مقرون به صرفه و قابل دسترس است،علاوه بر مصرف دارو، یک فرد باید عادات غذایی خود را تغییر دهد. غذاهای بسیار اسیدی باعث افزایش التهاب معده می شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.