326

معرفی غذاهایی برای خلاصی از شر نفخ شکم

|
0 دیدگاه

مسلما  نفخ یکی از بدترین چیزهایی است که ما با آن مواجه می شویم.

معرفی غذاهایی برای خلاصی از شر نفخ شکم

گاهی اوقات، در می یابیم که بعد از چند ساعت، نفخ از بین میرود  اما گاهی اوقات،اینگونه ساده نیست و به این زودی ول نمیکند و احساس ناراحت کننده ای به ما دست می دهد حتی نمیتوانید شلوار مناسبی که میخواهید بپوشید.اولین قدم برای درمان  نفخ معده پیشگیری است.

و دانستن اینکه چه چیزهایی باعث نفخ می شود به عبارت ساده، رژیم غذایی  که باعث نفخ  میشود ترکیب غذاهای نامناسب، مانند گوشت با پنیر، باعث می شود که گاز شود و احساس وحشتناکی به ما دست می دهد ،خبر خوب این است که، مواد غذایی هم وجود د ارد که نفخ را از بین میبرد که  عبارتند از:

–رزماری

رزماری یکی از آن گیاهان باستانی است که برای قرن ها برای درمان بیماری های مختلف، از طاسی  گرفته تا  اسپاسم های عضلانی استفاده شده است ..و همچنین می تواند نفخ را از بین ببرد

در حال حاضر، ما توصیه  نمیکنیم که رز ماری را بجوید  چون کمی عجیب و غریب بنظر می رسد توصیه ما این است  که شما یک یا دو شاخه  به فنجان ریخته و آب جوش بریزید و بگذارید دم بکشد یعنی توصیه ما به شما چای رزماری است یا میتوانید به سوپ اضافه کنید

آب لیمو

 مخلوط لیمو ترش   با آب به طوری که بدن هیدراته شود.

روغن زیتون

دفعه بعد که برای درست کردن غذا به آشپزخانه می روید  غذاهایتان را با روغن زیتون بپزید ،  زیرا حاوی اسید اولئیک، یک ماده شیمیایی شناخته شده است که  از نفخ جلوگیری میکند.

کرفس

قبل از اینکه ما در مورد منفعتهای کرفس صحبت کنیم باید بگوئیم که ، کرفس  می تواند شوک آنافیلاکتیک ایجاد کند اگر به کرفس  حساسیت دارید مراقب باشید!اگر به کرفس آلرژی ندارید برای سیستم گوارشی خیلی خوبست زیرا گاز روده را کنترل کرده و اجابت مزاج را مرتب میکند و در حالی که هیچ مشکلی با خوردن  کرفس خام ندارید توصیه میکنیم خام آن را بخورید  که فیبر بیشتری دارد.

هندوانه

هندوانه نفخ را از بین می برد زیرا  غنی از پتاسیم، است  و بنابراین می تواند  سطح پتاسیم و سدیم  را متعادل کند و همین به شما برای درمان نفخ کمک میکند این دقیقا همان چیزی است.

کنگر فرنگی

کنگر فرنگی به نظر می رسد سبزی فراموش شده است ولی برای دستگاه گوارش خوبست.

موز

 مانند هندوانه، موز عبارتند پتاسیم خوبی دارد و همین پتاسیم نفخ را از بین میبرد.

میوه خشک شده

گاهی اوقات، میوه های خشک می تواند یک گزینه خوبی باشد و  بهتر از میوه های تازه است و علت آن این است که  جای کمتری در دستگاه گوارش میگیرد در نتیجه به کاهش نفخ کمک مکیند ولی نباید در خوردن آن زیاده روی کنید.

کره بادام زمینی

اگر در استفاده از کره بادام زمینی اعتدال را رعایت کنید یکی از بهترین ماده برای مقابله با نفخ شکم است.فقط  بیش از دو قاشق در روز استفاده نکنید.

0 پسندیده شده

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.