1871

پا درد دیابتی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

شایع ترین  عامل درد پای دیابتی یک مشکل عصبی به نام نوروپاتی محیطی است. این جایی است که عصب به طور مستقیم  روند بیماری را تحت تاثیر قرار میدهد .

پا درد دیابتی

این می تواند باعث  بی حسی در پاها شود. علائم نوروپاتی حسی می تواند شامل سوزش، سوزن سوزن شدن یا درد شود .گرفتن ناخن پا  در بیماران دیابتی پس از حمام کردن، زمانی که آنها نرم و تمیز هستند  توصیه می شود .حتما پس از گرفتن ناخن با یک سوهان اطراف آنها را صاف کنید و اجازه ندهید که شکستگی در گوشه ناخن پا بوجود آید.

علائم و نشانه های نوروپاتی محیطی اغلب در شب بدتر،می شود  و ممکن است شامل: احساس کرختی  یا تغییرات دما شود. احساس سوزن سوزن شدن و یا سوزش شود

دیابت کنترل نشده می تواند  به عصب  آسیب برساند. اگر عصب پاها آسیب ببیند،  ممکن است گرما، سرما، یا درد را حس نکند این فقدان احساس  “نوروپاتی دیابتی حسی.” نامیده می شود اگر  یک برش یا زخم در پا داشتید درد آن را حس نمیکنید این،  می تواند بدتر شده و پاها آلوده شوند.

وقتی عصب آسیب میبیند پاها بی حس می شود حتی اگر کفش نامناسب باشد  باعث می شود تاول کوچک بزند و پوست خشک می شود  و گردش خون ضعیف می شود نوروپاتی  آسیب عصبی، می تواند بی حس شود و در نتیجه پوست خشک شود ،  گردش خون ضعیف ناشی از دیابت می تواند پای زخم را آلوده کند.

هر گونه احساس ناراحت کننده در انگشتان پا که در  استخوان ، مفاصل، عضلات، تاندونها، لیگامانها یا رباطها، اعصاب و عروق خونی، است همه باعث صدمه میشوند، عفونت، و … هم که باعث درد پا می شود.

همانطور که  میدانیم سطح قند خون بالا در طول زمان می تواند  باعث آسیب و  مشکلات عصبی شود. این موارد  باعث بوجود آمدن مشکلات پا شده و منجر به زخم شدن پا می شود  و  با عدم درمان باعث عفونت می شود و  گردش خون ضعیف باعث می شود که درمان عفونت با مشکل مواجه شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.