526

چای بابونه و فواید درمانی آن

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

از فواید مصرف بابونه چه میدانید این گیاه چه خواص درمانی برای بدنمان به همراه دارد می توانید با دمنوش بابونه علائم اختلالات اضطرابی را از خود دور کنید همچنین کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید چای بابونه از محبوب ترین دمنوش ها برای آرامش اعصاب به شمار می رود .

چای بابونه و فواید درمانی آن

بابونه یا Matricaria recutita، یکی از کُهن‌ترین گیاهان دارویی است که همواره از دوران باستان تا به امروز مورد توجه انسان‌ها بوده است. این گیاه دارویی مهم برای درمان کردن بسیاری از بیماری‌ها به کار می‌رفته است: تب یونجه، التهاب،‌ اسپاسم عضلانی، ‌اختلالات قاعدگی، بی‌خوابی، انواع زخم‌ها، ‌اختلالات گوارشی، درد‌های روماتیسمی و هموروئید.

بابونه بیش از همه به‌خاطر تاثیر آرام‌بخش و خواب‌آورش شناخته می‌شود و این تاثیر می‌تواند به فلاونوئیدهای موجود در آن ارتباط داشته باشد. درواقع، نوعی فلاونوید به‌نام «آپی‌جنین» ‌در بابونه وجود دارد که به گیرنده‌های بنزودیازپین در مغز متصل می‌شود و نقش خواب‌آور ایفا می‌کند.

این تاثیر خواب‌آور در مطالعات علمی روی نمونه‌های حیوانی ثابت شده است. محققان دانشگاه پنسیلوانیا نیز در یکی از مطالعات اخیرشان، مکمل بابونه را برای افراد مبتلا به اختلال اضطراب منتشر (GAD) تجویز کردند و این دوره مصرف را تا ۸ هفته برای آنان ادامه دادند.

درنهایت مشخص شد که مصرف مکمل بابونه در این دوره زمانی، علائم اضطراب را به‌طور قابل توجهی کاهش می‌دهد و تاثیر واقعا بیشتری نسبت به دارونماها دارد. امروز از بابونه در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می‌شود و چای بابونه نیز یکی از محبوب‌تری چای‌های گیاهی در سراسر جهان است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.