395

۵ افسانه قدیمی در مورد حفاظت از چشم‌ها که صحت علمی ندارند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

از بین حواس ۵ گانه خود، از دست دادن کدام یک برای شما سخت‌تر است؟ معمولا جواب بیشتر افراد از دست دادن توانایی دیدن است.

۵ افسانه قدیمی در مورد حفاظت از چشم‌ها که صحت علمی ندارند

بینایی ما به قدری گرانبها است که اسطوره‌ و افسانه‌های زیادی درباره اینکه چه چیزهایی می‌توانند به چشم ما آسیب وارد کنند و چه کارهایی باعث محافظت از آنها می‌شود، وجود دارد. در ادامه به این ۵ افسانه رایج اشاره می‌کنیم که اکنون دانشمندان به این نتیجه رسیدند که این گفته‌های قدیمی صحت علمی نداشته‌اند.

افسانه اول: تمرینات چشمی، نیاز به عینک را به تعویق می‌اندازد

تمرینات چشمی دید و چشم انداز ما را بهبود نمی‌بخشد یا احتیاج برای عینک را کاهش نمی‌دهند. دید و چشم انداز شما به عوامل زیادی از جمله شکل و حالت کره چشم و سلامتی بافت‌های چشم بستگی دارد. هیچ کدام از این‌ها نمی‌تواند به طور قابل ملاحظه‌ای هوبا تمرینات چشمی تغییر یابند.

افسانه دوم: مطالعه در تاریکی و نور کم، چشمان شما را ضعیف می‌کند

نور کم به بینایی شما صدمه وارد نمی‌کند. با اینحال چشمان شما در تاریکی به سرعت خسته می‌شود. هنگام خواندن کتاب بهترین راه این است که نور به طور مستقیم بر روی صفحات تابیده شود. یک چراغ مطالعه رومیزی برای خواندن و خسته نشده چشم‌ها، می‌تواند یک روش ایده‌آل باشد.

افسانه سوم: هویچ بهترین غذا برای چشمان است

هویج حاوی ویتامین A است که در واقع برای چشم‌ها مفید است. اما میوه‌های تازه و سبزیجات برگ سبز که حاوی ویتامین‌های آنتی اکسیدان بیشتری مانند C و E هستند، از هویج نیز برای چشم‌ها بهتر هستند.

آنتی اکسیدان‌ها همچنین از چشم‌ها در برابر آب مروارید و بیماری دژنراسیون ماکولا یا لکه زرد که در افراد مسن رخ می‌دهد و باعث کوری می‌شود، جلوگیری می‌کنند. با همه این اوصاف انتظار نداشته باشید که این میوه و سبزیجات مشکلات بینایی پایه‌ای مانند نزدیک بینی یا دوربینی را درست کنند یا از بوجود آمدن این مشکلات جلوگیری کنند.

افسانه چهارم: بهتر است که همیشه بر روی چشمتان عینک نباشد. هرازگاهی آنها را در بیاورید تا چشمانتان استراحت کنند

اگر شما برای مطالعه یا دیدن از فاصله دور احتیاج به عینک دارید، پس از آن استفاده کنید. استفاده نکردن از عینک و لنز نه تنها ربطی به استراحت چشم‌ها ندارد بلکه باعث خستگی و وارد شدن فشار به چشمان شما می‌شود. با اینحال استفاده نکردن از عینک یا لنز دید چشمان شما را بدتر نمی‌کند.

افسانه پنجم: خیره شدن به کامپیوتر در طول روز برای چشمان شما مضر است

استفاده از کامپیوتر به چشمان شما صدمه وارد نمی‌کند و زل زدن به مدت طولانی به کامپیوتر تنها چشمان شما را خسته می‌کند.

افرادی که مدت زیادی پای کامپیوتر می‌نشینند و به آن خیره می‌شوند معمولا کمتر پلک می‌زنند و این باعث خستگی، خشکی و ناراحتی چشم‌ها می‌شود. برای جلوگیری از چنین خستگی سعی کنید نور مانیتور خود را تنظیم کنید، هر ۲۰ دقیقه یک بار به چشمان خود استراحت دهید و به طور منظم پلک بزنید تا چشمانتان خسته و خشک نشود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.