362

ارتباط تغییرات دما با دیابت نوع ۲

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آیا میدانستید تغییرات آب و هوایی تاثیرات فراوانی بر ابتلای شما به امراض قندی خواهند گذاشت ؟

ارتباط تغییرات دما با دیابت نوع ۲

محققین به تازگی متوجه شدند بالارفتن دمای هوا و گرم ترشدن زمین باعث افزایش آمار مبتلایان به دیابت نوع ۲ شده است و  مشکل مقاومت به انسولین ،قربانیان بیشتری خواهد گرفت در ادامه به نتایج جالب در این زمینه دقت کنید .

 سال‌هاست ثابت شده است که تغییرات آب‌وهوایی می‌توانند اثرات خاص و متعددی در زندگی انسان‌ها داشته باشند، اما یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که این اثرات تا چه اندازه‌ای عجیب و غیرقابل پیش‌بینی هستند. براساس این مطالعه، نوعی رابطه عجیب بین گرم شدن کُره زمین و افرایش موارد ابتلا به بیماری دیابت نوع ۲ وجود دارد.

گزارشی از این مطالعه در BMJ Open Diabetes Research & Care منتشر شده است.

محققان دانشگاه لیدن می‌گویند که به‌ازای افزایش هر یک درجه سانتی‌گراد در دمای زمین، میزان موارد ابتلا به بیماری دیابت نوع ۲ فقط در کشور آمریکا بیش از ۱۰۰ هزار مورد افزایش می‌یابد. لیزان بلاو (مسئول این مطالعه) می‌گوید: «در طول روزهای سرد سال، چربی قهوه‌ای در بدن فعال می‌شود و این فعالیت در ادامه حساسیت بدن نسبت به انسولین را بهبود می‌بخشد.

عملکرد چربی قهوه‌ای به این صورت است که چربی را برای تولید گرما بسوزاند و این ویژگی برای جلوگیری از افت حرارت بدن در طول روزهای سرد سال بسیار اهمیت دارد. با توجه به همین نکات، فرضیه ما این است که چربی قهوه‌ای، نقش مهمی در مکانیسم زمینه‌ای مرتبط بین حرارت محیط و بیماری دیابت بر عهده دارد.

درواقع، هرچه هوای زمین گرم‌تر می‌شود، چربی قهوه‌ای هم کمتر در بدن انسان‌ها فعال می‌شود و همین وضعیت می‌تواند مشکل مقاومت به انسولین و در ادامه ابتلا به بیماری دیابت را به‌وجود بیاورد».

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.