573

افراط در شست و شوی بدن ممنوع

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

هرگز در دوش گرفتن زیاده روی نکنید حمام کردن حد و اندازه ای دارد.

افراط در شست و شوی بدن ممنوع

افراط در شستن بدن میتواند باعث از بین رفتن باکتری های مفید سطح پوست شوند مراقب دفعات دوش گرفتن خود باشید و اجازه ندهید چربی پوستتان از بین برود و دچار بیماری ها و امراض پوستی مختلف شود .

سال‌های زیادی است که می‌دانیم اگر چند روز حمام نرویم، مشکلات مختلفی برای بدن‌مان به‌وجود می‌آید. با این‌حال، شواهدی دیگری نشان می‌دهند که زیاده‌روی در دوش گرفتن و حمام کردن واقعا می‌تواند مضرات بیشتری نسبت به فوایدش داشته باشد. بعضی از محققان معتقدند که زیاده‌روی در دوش گرفتن می‌تواند به میکروبیوم انسان آسیب برساند.

این میکروبیوم، مجموعه‌ای از باکتری‌ها، ویروس‌ها و میکروب‌های دیگر هستند که در داخل و روی بدن ما زندگی می‌کنند. محققان مرکز علوم ژنتیکی دانشگاه یوتا تاکید می‌کنند که «اختلال در اکوسیستم میکروبی ما می‌تواند باعث ابتلا به بیماری شود». یکی از مطالعات اخیر Science Advances هم نشان می‌دهد که زیاده‌روی در شستن بدن می‌تواند به میکروارگانیسم‌های حیاتی و ضروری برای بدن، آسیب برساند.

دکتر جیمز هابلین، یکی از پزشکانی که مطالعات مختلفی در این زمینه انجام داده است، می‌گوید: «زیاده‌روی در دوش گرفتن، اکوسیستم بدن را نابود می‌کند. عناصر موجود در میکروبیوم سریعا تکثیر می‌شوند، اما زیاده‌روی در دوش گرفتن درنهایت تعادل میکروبیوم را از بین می‌برد و انواعی از میکروب‌ها را به‌وجود می‌آورد که بوی بدی تولید می‌کنند».

محققانی که زیاده‌روی در دوش گرفتن را مضر می‌دانند، معتقدند که کاهش دفعات دوش گرفتن یا حمام کردن بعد از مدتی اکوسیستم بدن را به حالت پایدار می‌رساند و بوی بد بدن را از بین می‌برد. علاوه بر این، آنان تصور می‌کنند که پوست بدن هم با این کار نرم‌تر و صاف‌تر خواهد شد و باکتری‌های مفید در بدن افزایش می‌یابند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.