560

ایجاد تعادل مجدد در شیمی بدن

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

هنگامی که تحت فشارهای روانی قرار دارید بدنتان موادی شیمیایی تولید می کند که به شما سرعت می بخشد اما در عین حال تفکر مختلط را نیز محدود می کند.

ایجاد تعادل مجدد در شیمی بدن

اضطراب مکرر یا افکار افسرده می توانند موجب ایجاد فشارهای فزاینده شوند و به از دست دادن نگرش مثبت منجر شوند.

خوشبختانه ورزش به شما کمک می کند تا واکنش فشار روانی را متوقف کرده و سیستم خود را مجددا متعادل سازید. زمانی که ورزش می کنید بدنتان ماده ی شیمیایی شادی آفرینی می سازد که اندورفین نام دارد بدن هم چنین مواد شیمیایی دیگری مانند آدرنالین، سروتونین و دوپامین تولید می کند که به طور طبیعی موجب نشاط خلق و خوی شما می شوند.

همان طور که تنوع مواد شیمیایی شادی آفرین در اثر ورزش بر خلق و خوی شما اثر می گذارد می توانید تصمیم بگیرید احساسات منفی را که آگاهانه و یا ناخودآگاه در درون خود نگه داشته اید رها کنید.

تنها با رفتن به باشگاه بدن سازی، پیاده روی، انجم حرکات موزون و یا کششی این فرصت را خواهید داشت تا وضعیت احساسی خود را تغییر دهید و روی امور مثبت- انرژی، افکار و احساسات مثبت تمرکز کنید. به جای اندیشیدن به جنبه های منفی زندگی می توانید مغز و بدن خود را تشویق کنید تا مجددا به طور طبیعی عمل کنند.

رها سازی احساسات در ورزش:

هنگامی که برنامه ی ورزش در بهبود احساسات را آغاز می کنید، احتمال دارد نسبت به احساسات خود آگاه تر شوید. این آگاهی نشانه ی خوبی است و حاکی از آن است که شما احساسات را برای بهبود یافتن بیرون می ریزید. این تجربه هم چنین می تواند احساس ناخوشایندی همراه داشته باشد.

هر آنچه را که هنگام ورزش در درون شما رخ می دهد تایید کنید. اگر احساس اندوه یا خشم کردید این احساسات را سرکوب نکنید و پس بزنید. انجام این کار فقط بدن شما را تشویق می کند تا آن احساسات را برای مدت طولانی تری در خود نگه دارد.

در عوض برخی از شیوه های زیر و یا همه ی آنها را امتحان کنید:

تصور کنید که درد احساسی تان شکل فیزیکی به خود می گیرد. ببینید که درد احساسی هنگام کشش و حرکات شما از ماهیچه هایتان رها می شود و از بدن شما به بیورن می لغزد.
بر شل کردن انقباض های فک، گردن، شانه ها و مفاصل خود تمرکز کنید.
همان طور که ورزش می کنید افکار تاکیدی را تکرار کنید. به عنوان مثال: من تنش های گذشته را رها می کنم و به بدنم اجازه می دهم احساس آزادی کند.
به احساسات خاصی که احساس می کنید و هم چنین به قسمت هایی از بدن که به نظر می رسد انرژی مسدود شده را گه داشته اند توجه کنید. در واکنش به هر احساس، بدن خود را آزادانه حرکت دهید و به منظور رهاسازی بگذارید که تخلیه شود. برای مثال دست ها و پاها را آرام عقب بکشید و سپس با سرعت رها کنید. این تمرین همانند تخلیه ی خشم است. مشت زنی و یا لگد زدن، احساسات مسدود شده را بدون آسیب رساندن به دیگران آزاد می کند.
اگر احساس اندوه و یا اضطراب می کنید یک تا دو دقیقه خودتان را در آغوش بگیرید. با گفتن جملاتی مانند بله، من غمگین هستم و یا من می ترسم احساسات خود را اعلام کنید. سپس به آرامی بازوهایتان را رها کنید و آنها را به سوی آسمان ببرید تا احساسات جدید و مثبت، شجاعت، پیوند و توانمندی را به درونتان جذب کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.