386

برخورد با سوء رفتار

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

گاهی اوقات خشم می تواند موجب ناسزاگویی و رفتار توهین آمیز افراد شود. دلیل سوء رفتار می تواند به نسل های گذشته باز گردد.

برخورد با سوء رفتار

با آنکه این حقیقت چنین رفتاری را توجیه نمی کند ولی می تواند در درک آن به شما کمک کند. رفتارهای توهین آمیز به ندرت آگاهانه می باشند. کودکان رفتار والدینشان را می بینند و کودکی که مورد سوء رفتار قرار گرفته ممکن است با وجود غم انگیز بودن این رفتار آن را طبیعی بداند.

والدین پرخاشگر می توانند الگوی ذهنی برای رابطه ی بزرگسالی شوند افراد تا زمانی که متوجه چگونگی تاثیر تجربه ی گذشته بر آنها شوند ممکن است زندانی این رفتار مشروط بمانند اما گذشته نباید تعیین کننده ی آینده شما باشد. شما می توانید واکنش های جدیدی ایجاد کنید.

هر نوع بدرفتاری احساسی بدنی یا جنسی لطمه وارد می کند شاید احساس کنید به شما خیانت شده است و اعتمادتان کاهش می یابد. اگر شما قربانی هستید گاهی اوقات حتی ممکن است فکر کنید که سوء رفتار تقصیر شما بوده است.اگر در وضعیتی قرار دارید که با شما بدرفتاری می شود باید با بی طرفی کامل ببینید چه اتفاقی در حال رخ دادن است:

شخصی که بدرفتاری می کند: اگر می دانید در حال تهدید کردن یا آزار دادن کسی هستید احتمالا متوجه می شوید رفتار خوبی ندارید. ممکن است گاهی اوقات از خودتان به دلیل آنچه گفته یا انجام داده اید نففرت داشته باشید. تاریخچه ی شخصی تان را مرور کنید. آیا الگویی را که توسط والدین یا مقامی قرار داده شده است دنبال می کنید؟

آیا احساس می کنید منزوی هستید یا کسی شما را درک نمی کند؟ نیازهای احساسیتان چیست و چگونه می توانید آها را به نحوی سازنده و دوستانه ابراز کنید؟ کمک بگیرید. رسیدگی به نیازهای شخصی تان شما را قادر می سازد تا به دیگران عشق و توجه نشان دهید.

شخص قربانی: در صورتی که احساس می کنید قربانی هستید تصور کنید اگر به شخصی که دوستش دارید و در وضعیتی مشابه قرار داشت چه نصیحتی می کردید. آیا رفتار شخص دیگر منطقی است؟ چگونه می توانید حد و مرزی برای درست و غلط تعیین کنید؟ باید نیازهای خود را بیان کنید و آنچه را می خواهید تقاضا کنید.

هیچ کس سزوار بدرفتاری نیست و شما به عنوان یک فرد بالغ می توانید مسئولیت حفاظت از خودتان را به عهده بگیرید.بدون حمایت تخصصی، بهبود سوء رفتار شدید بسیار دشوار است. خواه شخص سوء رفتار کند یا قربانی باشد در هر دو حال لطفا کمک بگیرید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.