471

تنفس هوای زندگی از طریق آواز

|
0 دیدگاه

آواز خواندن، ابزار شفاهی احساسات است. در سرتاسر این کره ی خاکی انسان ها خود را از طریق آواز ابراز می کنند.

تنفس هوای زندگی از طریق آواز

شما با آواز خواندن به فواید بسیاری دست می یابید:

خواندن تفریح است و تفریح برای شما خوب است.
خواندن موجب تنفس دیافراگمی منظم و آرامش می شود.
خواندن در جمع یا گروه هم سرایان در فضاهای معنوی، شما و افراد دیگر را در کوششی مشترک گرد هم می آورد. نیازی نیست که حتما تکنیک آواز خواندن را بدانید می توانید سردهای مربوط به غیر خواننده ها را پیدا کنید.
خواندن در عین حال که نیاز به انرژی دارد موجب خلق انرژی نیز می گرد که به شما اجازه می دهد از مشغله های روزمره ی زندگی دور شوید.

هدایت آهنگ تنفس برای آواز خواندن:

توانایی استفاده از دیافراگم و تنفس به صورتی که شکم برآمده شود محور هر نوع آواز خوانی است. پس از آن، توانایی آرام کردن بازدم شما را قادر می سازد تا تنفس خود را کنترل کنید و خواندن را تا پایان جمله ادامه دهید. شما می توانید همانند یک رهبر ارکستر آهنگ تنفس خود را تنظیم کنید.

هنگام خواندن به نفسی که در دیافراگم تان قرار دارد نیاز دارید که مانند چتر نجات بین ریه ها و محتویات شکم قرار می گیرد. در آواز خواندن پر قدرت و سالم، دیافراگم شما مانند دم آهنگری عمل می کند و دنده های پایینی را منبسط می کند و شکم را به بیرون حرکت می دهد. حرکت قفسه سینه ی بالایی در کمترین حد است و شانه ها ثابت می مانند.

جادوی موسیقی:

موسیقی به عنوان بخی از تجربه ی حرکات موزون و آواز خواندن، احساسات را به حرکت در می آورد و می تواند وضعیت های احساسی منفی را به مقویت های مثبت تبدیل کند. چه به موسیقی گوش دهید و چه آن را اجرا کنید، موسیقی می تواند خلق و خوی منفی مداوم را از بین ببرد و شما را مجددا با هماهنگی ذهن و بدنتان ارتباط دهد.

قدرت موسیقی می تواند احساس شهامت را بالا ببرد و مردم را برای مبارزه تهییج کند. تیم های فوتبال پیش از مسابقه از موسیقی های خاصی برای افزایش روحیه استفاده می کنند. موسیقی آرام می تواند خشم را کاهش دهد و عشق را تجدید کند. یک آواز مناسب می تواند کودکی را که در حال گریه است آرام و بخواباند.

می توانید آگاهانه از موسیقی استفاده کنید تا ارتباطی قوی با وضعیت های احساسی متفاوت برقرار کنید. زمانی خلوت برای بازبینی مجموعه ی موسیقی خود بیابید و سپس موسیقی ای را که برای هدفتان مناسب است انتخاب کنید. به عنوان مثال:

اگر احساس غم می کنید آهنگی غمگین انتخاب کنیدتا اشک هایتان رها شوند.
اگر می خواهید احساس انرژی کنید به موسیقی هیجان انگیز گوش کنید.
اگر می خواهید حال و هوای دوران نوجانی تان را زنده کنید آهنگی قدیمی انتخاب کرده و همانند آن دوران با آن برقصید.
اگر نیاز به شهامت دارید یا می خواهید احساس سرزندگی کنید چیزی پیدا کنید که به شما روحیه دهد. بسیاری از آهنگ ها می توانند این کار را انجام دهند.

0 پسندیده شده

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.