642

راههای سرایت و تشخیص ویروس ایدز

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بیماریهای مقاربتی، بیماریهایی هستند که به وسیله ی مقاربت (نزدیکی) از یک فرد مبتلا به یک فرد سالم منتقل می شوند. مهم ترین این امراض عبارتند از: ۱- ایدز ۲- سوزاک ۳- سفلیس و تب خال های تناسلی.

ایدز:

کلمه ی AIDS حروف اول نام انگلیسی این بیماری است و به مجموعه نشانه های نقص سیستم ایمنی اکتسابی بدن اطلاق می گردد.

ویروس نارسایی ایمنی انسانی (HIV) از طریق تماس روزمره منتقل نمی شود و افراد مبتلا به عفونت در تماس های اجتماعی معمولی وجود ندارد و بر اساس وضعیت طبی فعلی شان می تواند کاملا خوب و سالم باشند.

بنابراین عاقلانه است انتظار داشته باشیم که پیامدهای اجتماعی عفونت ویروس نارسایی ایمنی انسانی مانند تشخیص بیماری قلب یا دیابت روشن و واضح باشد.

با این حال پیامدهای اجتماعی همه گیر ویروس نارسایی ایمنی انسانی آنقدر وسعت پیدا کرده که نه تنها برای افرادی که مبتلا به ویروس نارسایی ایمنی انسانی و سندرم اکتسابی نقص ایمنی هستند بلکه به افرادی از آن ها مراقبت می کنند یا با آن ها تماس دارند نیز اثر گذاشته است.

نوعی وحشت اخلاقی که باعث سرزنش قربانیان و درگیر شدن گروه هایی خاص مانند تزریق کننده های مواد مخدر و مردان همجنس خواه شده به طور ضمنی خواستار آزمایش اجباری و جدا کردن یا قرنطینه کردن افرادی است که آزمایش پادتن ویروس نارسایی ایمنی انسانی مثبت دارند این واکنش ها به نظر همگانی و جهانی هستند.

به هر حال شاخص های شناخته شده ای برای مصون ماندن در مقابل ابتلا به ویروس نارسایی ایمنی انسانی وجود ندارد تا به طور اتوماتیک اتخاذ شده یا حتی در سطح وسیعی به اطلاع عموم برسد.

موارد اولیه این بیماری در سال ۱۹۸۱ در بین چند همجنس باز در آمریکا گزارش شد. مدت کوتاهی تصور می رفت که این بیماری نوعی نقص اکتسابی مربوط به همجنس بازان است ولی دیری نگذشت که مواردی در بین معتادان تزریقی و دریافت کنندگان فرآورده های خونی گزارش شد.

در سال ۱۹۸۳ پس از تلاش های مستمر عامل این بیماری کشف شد و ویروس نقص ایمنی انسانی یا HIV به عنوان عامل بیماری به جهان معرفی شد.

راههای سرایت:

ویروس HIV از سه راه فرد آلوده به شخص منتقل می شود:

۱- برقراری تماس جنسی با فرد آلوده ۷۰% تا ۸۰% موارد در جهان از این طریق آلوده شده اند.

۲- استفاده از خون و فرآورده های خونی و نسوج آلوده و استفاده از ابزار آلوده به خون

۳- مادر آلوده به کودک، قبل از زایمان، در حین زایمان و بعد از آن در زمان شیردهی

تشخیص:

به منظور تشخیص آلودگی به ویروس ایدز، روش رایج بررسی وجود پادتن های ضد ویروس در خون افراد مشکوک است که متاسفانه پیدایش آن ها در خون بین ۲ تا ۱۲ هفته (گاهی ۶ ماه یا بیشتر) طول می کشد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.